امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیش از نیمی از کلانشهر تهران به شبکه جهانی جوامع ایمن پیوست
#1
امروز با الحاق 8 منطقه از تهران و همچنین فردا با الحاق 4 منطقه دیگر کشور به این شبکه ،تا فردا شب 23 منطقه در کشور ایران عضو شبکه جامعه ایمن شده اند .
[تصویر:  download.php?img=49]
دکتر محمد هادی موذن صبح امروز در مراسم الحاق 8 منطقه تهران به شبکه جهانی جوامع ایمن ، با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه ایمن سازی شهر تهران ، گفت : هرچند ممکن است در نظر برخی ها این طرح شکلی و ظاهری باشد اما به هر حال این یک طرح نرم افزاری است و چنین طرح هایی ابتدا باید در اندیشه شکل گیرد و بعداً ساری و جاری شود .
وی با اعلام اینکه امیدواریم در تهران شاهد تحولات جدی باشیم ، اظهار داشت : امروز در شهرداری تهران در محورهای ایمنی خانه ، مدرسه ، کار ، ورزش ، پیاده روها اقدامات مختلفی انجام شده است و همه این اقدامات در راستای تلاش برای سلامت و ایمنی شهروندان است چراکه اگر ایمنی نباشد مشکلات نه تنها برطرف نمی شود بلکه بیشتر هم خواهد شد.
مشاور عالی شهردار تهران با بیان این که کارهای شکلی سرانجام نظم درونی خواهند یافت ، گفت : ایمنی خواسته بشر و از ضروریات زندگی بشر است و هر چند چنین اقدامی به شکل ظاهری آغاز شود اما به مرور به کارهای محتوایی ، درونی و رفتاری می رسد و تداوم می یابد، زیرا که درونی شدن یک موضوع به طی زمان نیاز دارد و این کار همت همه ما را می طلبد.
موذن در ادامه خاطر نشان کرد : اهتمامی که شهرها و کشورهای مختلف نسبت به موضوع جامعه ایمن دارند نشان دهنده آن است که این کار ، کاری ماندنی است هرچند که شاید برخی مخالفت ها در مورد آن وجود داشته باشد .
موذن با بیان این که تامین ایمنی در شهر کار بزرگی است و باید این کار با اعتقاد انجام شود تا به خوبی پیش برود، تصریح کرد : ایمنی در کشور لازم است و ما چه مخالف و چه موافق باشیم این اتفاق می افتد، پس چه بهتر همه موافق این کار باشیم و برای رسیدن به این هدف بزرگ استوار باشیم .

رئیس شورای سیاستگذاری جامعه ایمن ، اجرای طرح جامعه ایمن را کاری ماندگار دانست و گفت : در هرکاری که انجام می دهیم ذخیره الهی را می طلبیم و هم اکنون که توفیق داریم در چنین راهی قدم برداریم آخرت جویی نیز کنیم که قطعا خداوند برا ی هر عمل صالح پاداش خیر در نظر می گیرد .چنین اقداماتی اندیشه بزرگ می طلبد و وقتی رضایت مردم دیده شود رضایت خدا نیز کسب می شود .
همچنین در این مراسم ، دکتر هنریکسون نماینده سازمان جهانی بهداشت نیز ضمن تشکر از شهرداران هشت منطقه که عضو شبکه جهانی جوامع ایمن شده اند ، گفت : علاوه بر این هشت منطقه ، فردا نیز 4 منطقه دیگر در سایر مناطق کشور ایران به این شبکه می پیوندند و بنابراین تا فردا شب 23 منطقه در کشور ایران عضو شبکه جامعه ایمن شده اند.
وی با اشاره به بازدیدهای انجام شده در تهران گفت : بازدیدهایی که داشتم بسیار جالب بود و از زمانی که برای بار اول به ایران آمدم ، در زمینه ایمنی تغییرات و ساماندهی های بسیار خوبی انجام شده است .
به گفته وی در یک بازدید ظاهری از موتورسوارانی که در یکی از مناطق تهران تردد داشتند 55 درصد آنان کلاه ایمنی به سر داشتند که هر چند این آمار علمی نیست اما قابل قبول است .
وی همچنین در ادامه پیام رئیس مرکز همکاری سازمان بهداشت جهانی در ارتقای جامعه ایمن را خطاب به منازق ملحق شده به شبکه جهانی جوامع ایمن را قرائت کرد.
در این پیام ضمن تبریک به مناطق برگزیده آمده است ، امروز با الحاق مناطق دیگری از تهران به این جامعه ، تهران 257 عضو شبکه جهانی می شود و قطعا حضور شما در این شبکه بین المللی به ترفیع علم کمک می کند و موجب ارتقای سطح آن می شود.
در ادامه این پیام آمده است : جامعه شما معیارهای عضویت را بر اساس شاخص های برنامه به خوبی اجرا کرده است و این کار را تنها کسانی می توانند انجام دهند که تجربه خوبی در خصوص ارتقای ایمنی دارند تا کیفیت زندگی شهروندان را بهبود بخشند .
از شما می خواهیم که تجربیات خود را در اختیار سایر اعضای این شبکه قرار دهید و نمیاندگان خود را به همایش های بین المللی اعزام کنید تا این تجربیات به سایر بخش ها تسری یابد .
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان