امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پکیج گرمایشی چیست؟
#1
پکیج جایگزینی مناسب برای سیستم موتورخانه می باشد که نسبت به آن از ویژگی هایی خاص برخوردار است و از آن می توان برای گرم کردن آب مصرفی و آب گرم مورد استفاده در رادیاتورهای گرمایشی استفاده کرد.
در گذشته هزینه های زیادی جهت تمعیر و نگهداری موتورخانه ها می شد و علاوه بر هزینه تعمیر آنها کار سخت و پیچیده ای بود، اما تعمیر پکیج گرمایشی کاری به مراتب ساده تر می باشد و همین طور از هزینه ها کاسته می شود. پکیج ها نسبت به موتور خانه (که حجم زیادی دارد) حجم کمی اشتغال کرده و بازدهی بسیار بالایی دارد. پکیج ها به صورت واحد های مستقل مورد استفاده قرار می گیرد که این سبب می شود تا هر واحد مسکونی یا تجاری مستقل از واحدهای مورد مورد استفاده قرار گیرد. مزیت های پکیج باعث ایجاد محبوبیت آن و عدم استفاده از موتورخانه در تاسیسات اجرایی شده است.
پکیج دیواری معمولا داخل آشپزخانه و یا آبدارخانه بر روی دیوار نصب می شود. که جهت ایجاد ایمنی بهتر است از دودکش دو جداره استفاده شود. بدین گونه هوای مورد نیاز دستگاه از محیط بیرونی تامین می گردد و خطری ساکنین را تحدید نخواهد کرد.
از جمله مصارف پکیج گرم کردن خانه یا ساختمان های تجاری با استفاده از گرمایش از کف، رادیاتور، فن کوئل می باشد. همچنین آب گرم مصرفی واحد ها را نیز مهیا می کند .اگر بخواهید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید می توانید از ترکیب پکیجو کویل آب گرم استفاده نمایید. بدین گونه گرمای بهتری با هزینه کمتری خواهید داشت
عملکرد پکیج در حالت تابستانی چگونه است؟
در این حالت هنگامی پکیج شروع به فعالیت می کند که نیاز به آب گرم باشد، این عملیات به صورت اوتوماتیک انجام می شود . هنگامی که شیر آب گرم باز می شود ، سنسور فشار ،مشعل را روشن می کند و بعد از بستن شیر آب گرم پکیج خاموش می شود.این دستور از طریق برد کنترل الکترونیک صادر می شود .مبدل حرارتی ثانویه پوسته- لوله فورا آب گرم را تولید می کند.
عملکرد پکیج در حالت زمستانی چگونه است؟
وضیفه پکیج آبگرم در فصل زمستان متفاوت است. چون علاوه بر گرم کردن آب مصرفی باید رادیاتور و مدار های گرم کننده را نیز گرم نماید. در این سیستم اولویت با آب گرم مصرفی است. وقتی شیر آب گرم باز می شود. سنسور برقی مدار رادیاتور را تا زمانی که آب گرم مصرفی باز است قطع می نماید. اما این موقت است و با بسته شدن شیر آب گرم مدارآبگرم رادیاتور وصل می گردد. به این گونه همیشه آب گرم به صورت آنی در دسترس است.

منبع : http://sarma-garma.com/
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  رادیاتورهای گرمایشی novinmarketing 0 115 06-11-2016، 04:19 PM
آخرین ارسال: novinmarketing
  مروری بر انواع پکیج novinmarketing 0 137 15-09-2016، 12:59 PM
آخرین ارسال: novinmarketing
  مروری بر انواع پکیج novinmarketing 0 100 23-08-2016، 12:13 PM
آخرین ارسال: novinmarketing
  مزیت پکیج دیواری با دودکش دو جداره novinmarketing 0 86 06-08-2016، 05:24 PM
آخرین ارسال: novinmarketing
  نکات ایمنی جهت نصب پکیج novinmarketing 0 122 03-08-2016، 03:38 PM
آخرین ارسال: novinmarketing
  فرهنگ غلط سیستم‌ گرمایشی ایران novinmarketing 0 96 13-07-2016، 04:02 PM
آخرین ارسال: novinmarketing
  نکات مهم در انتخاب پکیج novinmarketing 0 52 11-07-2016، 03:03 PM
آخرین ارسال: novinmarketing

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان