امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هیأت مدیره
#1
ماده 31 - تعداد اعضای هیأت مدیره
شرکت به وسیله هیأت مدیره ای مرکب ازچند نفر عضو (که به وسیله مجمع عمومی عادی از بین صاحبان سهام انتخاب می شوند) اداره خواهد شد. مدیران کلاً یا بعضاً قابل عزل می باشند.
تبصره 1 - انتخاب مجدد مدیران، توسط مجمع عمومی عادی بلامانع است.

ماده 32 - مدت مأموریت مدیران
مدت مأموریت مدیران دو سال است، مدت مذکور تا وقتی که تشریفات راجع بع ثبت و آگهی انتخاب مدیران بعدی انجام گیرد خود به خود ادامه پیدا می کند و بر اساس ماده 136 لایحه اصلاحی قانون تجارت انجام وظیفه می نمایند.
ماده 33 - سهام وثیقه مدیران
هر یک از مدیران باید در مدت مدیرت خود مالک حداقل سهام از سهام شرکت بوده و ورقه سهم مزبور را به عنوان وثیقه و تضمین خساراتی که ممکن است از تصمیمات مدیران منفرداً یا مشترکاً بر شرکت وارد شود و به صندوق شرکت بسپارد. وثیقه بودن ورقه سهم مانع استفاده مدیر از حقوق ناشی از ان قبیل حق رأی و دریافت سود نمی باشد ولی مادامی که مدیر مفاصا حساب دوره تصدی خود را از شرکت دریافت نکرده، سهم مذکور به عنوان وثیقه در صندوق شرکت باقی خواهد ماند.
ماده 34 - رئیس و نائب رئیس هیأت مدیره
هیأت مدیره در اولین جلسه خود که حداکثر ظرف یک هفته بعد از مجمع عمومی عادی (که هیأت مدیره را انتخاب کرده است) منعقد خواهد شد و از بین اعضای هیأت یک رئیس و یک نائب رئیس برای هیأت مدیره تعیین می نماید.
مدت ریاست رئیس و نائب رئیس، بیش از مدت عضویت انها در هیأت مدیره نخواهد بود. هیأت مدیره می تواند از بین خود و یا از خارج، یک نفر را هم به سمت منشی برای مدت یک سال انتخاب نماید. رئیس و نائب رئیس عزل و تجدید انتخاب خواهند شد. در صورت غیبت رئیس و نایب رئیس، اعضای هیأت مدیره یک نفر از اعضای حاضر در جلسه را تعیین می نماید تا وظایف رئیس را انجام دهد.
ماده 35 - مواقع تشکیل جلسات هیأت مدیره
هیأت مدیره در مواقعی که خود به طور هفتگی یا ماهیانه معین می کند و یا به دعوت کتبی رئیس و یا نایب رئیس و یا دیگر اعضا هیأت مدیره یا به دعوت مدیر عامل در هر موقع که ضرورت ایجاب کند، تشکلی جلسه خواهد داد. چنانچه تاریخ تشکیل جلسه بعدی در صورت جلسه تعیین و ذکر گردد در این صورت ارسال دعوت نامه برای اعضایی که در جلسه مذکور حضور داشته اند، ضروری نخواهد بود.
ماده 36 - محل تشکیل جلسات هیأت مدیره
جلسات هیأت مدیره در مرکز اصلی شرکت یا در هر محل دیگری که در دعوت نام کتبی درج شده است، تشکیل خواهد شد.

منبع : http://samansabt.com/
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  وظایف هیات مدیره در ثبت شرکتها novinmarketing 0 127 21-09-2016، 03:52 PM
آخرین ارسال: novinmarketing
  اختیارات هیات مدیره در ثبت شرکت ها(بخش اول) novinmarketing 0 52 16-08-2016، 12:09 PM
آخرین ارسال: novinmarketing
  هیات مدیره در ثبت شرکت تعاونی (بخش اول و بخش دوم) novinmarketing 0 58 18-06-2016، 12:57 PM
آخرین ارسال: novinmarketing

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان