امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دیوارهای محافظ
#1
دیوارهای محافظ به مالکان خود این اجازه را میدهند تا کاربرد زمین خود را به حداکثر برسانند با این وجود ساخت یک دیوار سیمانی ثقلی، اغلب بهخاطر سنگینی و گرانی غیر عملی میباشد. ژئوتکستایلها بهطور وسیع جهت استحکام بخشیدن به خاکریزها روی خاکهای نرم، سیلبند و دیوارهای نگهدارنده به کار میروند ژئوتکستایلها از نظر بودجهای، ساخت دیوارهای نگهدارنده را عملی میسازند در حقیقت یک ژئوتکستایل به کار رفته جهت دیوار نگهدارنده میتواند تقریباً با کمتر از نیمی از هزینه یک دیوار نگهدارنده سنتی ساخته شود. ژئوتکستایلهای نبافته سنگین وزن مزایای چشمگیری نسبت به روش سنتی مانند نصب آسان، ساخت راحت و توانائی استفاده از مواد خاکبرداری شده محل پروژه را دارا میباشند و همچنین ژئوتکستایلها تقریباً نصف ژئوگریدها هزینه دارند و بهطور قابل ملاحظهای نیروی کمتری را برای نصب نیازمند هستند.

منبع : http://sepidsanaat.com/
پاسخ
#2
کاربرد ژئوتکستایل پارس:

استفاده از ژئوتکستایل پارس در واقع ساخت یک زندگی راحت تر می باشد . شما برای داشتن یک زندگی حرفه ای با وظایف مختلفی مواجه می شوید که برای آنها راه حل هایی باید پیدا کرد به عنوان مثال در صنعت ساخت و ساز ، ماشین ، کارگاه و …تقویت زیر سازی :با تقویت زیر ساخت در جداسازی لایه زیرین از سطح زمین باعث می شود یک لایه به طور مستقیم زیر صفحات قرار گرفته و مانع از رشد علف های هرز ، مورچه ، نشت شن و ماسه که در اثر باران به وجود آمده.

زهکشی:یعنی جمع آوری و انتقال آبهای داخل زمین یا داخل مواد و جریان عبور آنها از داخل ژئوتکستایل می باشد .*در اینجا شایان ذکر است که ژئوتکستایل جریان آب از لابه لای بافتهای ژئوتکستایل و در مسیر قرار گیری آن عبور می کند یعنی در واقع یک مسیر دائمی جهت خروج آب نیز بشمار می رود .

بافت سنگین :در زیر ساخت های ساختمان سازی از این لایه می توان همانند بتن استفاده موثرتری کرد .

شهر سازی : در مسیر های پیاده روی ، ساخت و ساز ورودی جاده ها ، گاراژ ها ، ترانس ها … که موجب تثبیت و افزایش ظرفیت تحمل بار می باشد ، می تواند بار مکانیکی را ذخیره کند .

حفاظت :ژئوتکستایل ها به طور وسیع جهت استحکام بخشیدن به خاکریزها روی خاک نرم ، سیل بند ، دیوار نگهدارنده … به کار می روند ، همچنین ازنظر بودجه ساخت دیوار های نگه دارنده مناسب تر می باشد .

به عنوان یک صدا گیر :ژئوتکستایل به عنوان یک صدا گیر در سقف طبقات ، حمام به دلیل نوع نساجی بکار رفته در آن می تواند موثر باشد .


به عنوان یک پوشش دهنده :از آنجایی که چمن بر روی آسفالت نصب شده و به مرور از بین می رود با ایجاد ژئوتکستایل بین آسفالت و چمن از خرابی آن می تواند جلوگیری کند .

برای پوشش کوتاه مدت :از مواد و ماشین آلات به طور موثر در برابر خورشید و گرد و غبار محافظت می کند .

بازیافت :مواد شیمیایی یا آلودگی مواد در مورد ژئوتکستایل شامل نمی باشد . ژئوتکستایل در دمای سوخته بالاتر از 600 درجه تبدیل به co و co2 و بخار آب می شود .پلی پروپیلن هنگام تجزیه در معرض نور خورشید به هیچ عنوان به محیط زیست آسیب نمی رساند .

https://goo.gl/gchPu2
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان