امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آداب کراوات زدن و نکاتی برای ظاهر مناسب
#1
 آداب کراوات زدن و نکاتی برای ظاهر مناسب
[تصویر:  tie-with-patterned-shirt-550x300.jpg]
 کراوات شاید جزو اکسسوارهای کوچک باشد، ولی مطمئن باشید در ظاهر کلی آقایان تفاوت زیادی ایجاد می کند. وقتی کراوات می زنید، تقریباً هر جایی که بخواهید می توانید قدم بگذارید، چه ادارات باشد، چه مکان های تفریحی، کراوات به شما ظاهری آراسته می دهد و ظاهر کلی شما را تکمیل می کند. اگر درست کراوات بزنید و پهنای کراوات را با یقه کت و یقه پیراهن خود متعادل کنید، و طرح کراوات به چهره شما بیاید، انتخاب شما درست بوده است. در زیر به نکاتی برای کراوات زدن و آداب درست آن به روایت مجله GQ که مختص آقایان است، اشاره کرده ایم:
1. کراوات اولین چیزی است که به چشم مردم می آید.
اکثر مردم بعد از دیدن شما، اولین جمله ای که خواهند گفت این است: "چه کراوات خوشگلی!" آنها بی اختیار چشمشان اول به کراوات مخاطب شان می افتد. بنابراین اگر کراواتی می خواهید که خودش به تنهایی خوب به نظر برسد، یادتان باشد که چیز متفاوتی از تیپ تان انتخاب نکنید. کراوات شما نباید از بقیه اجزای ظاهر شما جدا باشد یا آن را خراب کند، بلکه باید هماهنگی داشته باشد.
2. طول کراوات مهم است...
قد ما هر چقدر باشد، نوک کراوات تان باید تا خط کمربندتان باشد، نه چند سانت بلندتر و نه چند سانت کوتاهتر.
3. پهنای آن نیز مهم است...
در مجله GQ همه طرفدار کراوات های باریک هستند، ولی نه کراوات های فوق باریک! 5.7 تا 7 سانتیمتر، بیشترین پهنای موردنظر ما است. اگر کراوات تان از این پهن تر باشد، دیگر شبیه اعضای کنگره آمریکا می شوید. کراواتی به باریکی مذکور هم برای اداره مناسب است و هم در محیط شهری، ظاهری مدرن به کت و شلوارتان می دهد.
4. گره کراوات نباید زیادی بزرگ باشد.
اگر بخواهیم در مورد گره کراوات صحبت کنیم، اول باید دایره المعارف گره های کراوات را مرور کنیم. با کراواتی با طول معمولی و استاندارد، حدوداً 85 نوع گره می توان زد که معروف ترین آنها گره "چهار-در-دست" (Four-in-hand knot) است که به گره ساده یا گره دانش آموزی نیز معروف است و امروزه بیش از گره های دیگر محبوبیت دارد و استفاده می شود. در کل چهار گره  "ویندزور"، "نیمه ویندزور"، "پرات" و "چهار-در-دست" گره های کلاسیکی هستند که اغلب استفاده می شوند.
در واقع فقط باید یک گره را بلد باشید: "چهار-در-دست". این گره نه خیلی بزرگ است و نه خیلی کوچک و زیادی مثلثی شکل نیست. این گره، گره ای طبیعی و شیک است و با همه یقه ها جور درمی آید. آن را یاد بگیرید و هرگز فراموش نکنید و همیشه از آن استفاده کنید.
5. سلاح مخفی کروات را فراموش نکنید.
لیزا کوهن، ادیتور ارشد بخش فشن مجله GQ می گوید: «کراواتی که راحت گره زده شود، بدون این سلاح هم مشکلی ندارد. ولی فوت کوزه گری نهایی گره زدن کراوات، چین کوچک زیر گره است. این چین از اهمیت زیادی در خوب به نظر رسیدن کراوات برخوردار است.»
1. وقتی کراوات خود را گره زدید، انگشت شست تان را روی انگشت اشاره درست زیر گره فشار دهید، تا پارچه کمی چین بخورد.
2. انتهای باریک کراوات را پائین بکشید تا این چین تنگ تر شود و بالاتر برود.
3. هر دو قسمت این چین را مرتب کنید تا تای آن یکنواخت شود و سر جایش قرار بگیرد.
برای استفاده از کراوات نکات مهمی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد.
– نوک کراوات به اندازه کافی بلند باشد تا به کمر شلوار برسد
– کراوات اصولا تیره تر از رنگ پیراهن انتخاب می‌شود.– از کراوات‌های خیلی روشن استفاده نکنید.– در صورت تمایل عرض کراوات حدود ۹ سانتی متر باشد چرا که این عرض از مد نخواهد افتاد.– عرض کراوات تقریبا با عرض پایه یقه کت یکسان باشد، اگر پایه یقه عریض بود کراوات باید عریض تر شود و اگر باریک تر بود به همان نسبت کراوات نیز نازکتر خواهد شد.– گره کراوات باید متناسب با یقه باشد. نباید خیلی بزرگ باشد بطوری که روی یقه پهن شود و نه خیلی کوچک بطوریکه در یقه گم شود.– رنگ کراوات نباید با رنگ کت و شلوار تضاد داشته باشد و نیز رنگ‌ها نباید خیلی مشابه باشند بطوریکه در رنگ کت و شلوار گم شوند.– رنگ اصلی یک کراوات مکمل رنگ کت و شلوار و رنگ ثانویه باید با پیراهن جور باشد.
– بافت کراوات با کت و شلوار هماهنگ باشد، مثلا یک کراوات ابریشمی براق با یک کت و شلوار ابریشمی براق هماهنگ است و یک کراوات پشمی به یک کت و شلوار پشمی می‌آید.
6. اگر از ما می پرسید، می گوییم کراوات ساده بزنید.
در GQ، همه عاشق کراوات های راه راه یا کراوات های چهارخانه هستند. ولی در اینجا کسی را نمی بینید که کراواتش شبیه کاغذ دیواری های گلدار و شلوغ باشد. قرار نیست کراوات در ظاهر شما حرف بزند و داستان تعریف کند! کراوات باید برای کل ظاهر فرد، نقش لنگر را بازی کند.
7. کراوات های ضروری که هر کسی باید داشته باشد.
نمی گوییم که نباید بیشتر از 5 کراوات داشته باشید، ولی اگر فقط همین ها را دارید، مطمئن باشید که برای هر مدل کت و شلواری و هر مناسبتی، آماده خواهید بود.
پشمی:
وسط زمستان، قطعاً باید کراواتی بزنید که با کت و شلوار سنگین و ضخیم شما جور دربیاید.
مشکی ساده:
برای مناسبت های رسمی، برای کت و شلوار خاکستری با پیراهن سفید، یا برای کت چرم یا جین مناسب است. کراوات مشکی ساده به نحوی استثنائی انعطاف پذیر است.
خال خالی ریز:
این طرح کمی متفاوت تر است، ولی انتخابی هوشمندانه است.
کلاب:
هر کراواتی با لوگوی تکرارشونده، کلاب است. زمانی این مدل کراوات مخصوص دانشجویان لیگ آیوی بود، ولی حالا هر کسی که بخواهد استایلی جدی داشته باشد می تواند این طرح را انتخاب کند.
راه راه:
با آنکه این طرح هنوز هم در میان اعضای کنگره آمریکا محبوب است، ولی جوانان شیک و پیک امروزی، مدل باریک آن را انتخاب می کنند.
8. شیک ترین کراوات حال حاضر
به گفته لیزا کوهن، معدود کراوات هایی هستند که هم به کری گرنت بیایند و هم به گروه بیتلز. ولی کراوات بافته شده از سیلک به هر دو می آید، زیرا هم رسمی به نظر می رسد و هم اسپورت. این کراوات همیشه گزینه درستی است، چه شما کت و شلوار پشمی خاکستری با پیراهن سفید بپوشید، چه آن را روی پیراهن کتان بزنید و تیپتان اسپورت باشد. این کراوات، کراواتی بدون فصل است و به هر چیزی که بپوشید، کلاس می دهد.
9. کراوات هایی مناسب فصل بخرید.
باید کراواتی که می زنید با فصل تناسب داشته باشد. بنابراین اگر کت و شلوار خاکی یا کتان پوشیده اید، آن را با کراوات کتان ست کنید. در پائیز اگر کت و شلوارتان از جنس فاستونی یا فلانل است، کراوات پشمی بزنید. امروزه تولیدکنندگان کراوات انواع و اقسام مدل ها و جنس ها را برای فصل های مختلف در اختیار مشتریان قرار داده اند. این نوع کراوات ها بدون زحمت به ظاهر شما شخصیت و هویت می دهند.
10. پاپیون را فراموش نکنید.
در زندگی یک مرد، زمان های مختلفی پیش می آید (که اکثر آنها نتیجه دعوتی هستند که باید در آن لباس رسمی بپوشید) که زدن پاپیون مناسب تر است. برای چنین مناسبت هایی، ما پیشنهاد می کنیم که پاپیونی مشکی انتخاب کنید که خودتان آن را گره زده باشید. نسل جدیدی از پاپیون ها توسط برندهایی همچون Band of Outsiders، Black Fleece by Brooks Brothers و Alexander Olch معرفی شده اند که بسیار انعطاف پذیر تر هستند و آنها را با بیشتر کت و شلوارها می توان ست کرد. این پاپیون ها آراسته و جذاب هستند و برای آقایان شیک پوش حکم کراوات های باریک و شیک را دارند. می توانید این پاپیون ها را با کت و شلوار کتان، ژاکت یا کاردیگان و یا با پیراهن آکسفورد با آستین های بالا زده ست کنید.
11. آن را بپیچانید، برگردانید، تو بزنید.
وقتی کراوات می زنید، تفاوت وجود دارد بین زمانی که می خواهید این کار را بکنید و زمانی که مجبورید کراوات بزنید. در اینجا سه روش جالب و بامزه برای شیک و متفاوت به نظر رسیدن با کراوات معرفی کرده ایم.
((کروات خود را بپیچانید.)) در شهر میلان ایتالیا، یک جنتلمن شیک و پیک بخش باریک کراواتش را در قسمت گره می پیچاند تا به سمت جلو بیاید، نه اینکه قسمت پهن تر جلو قرار بگیرد.
((آن را برگردانید.)) می توانید کراوات را طوری گره بزنید که قسمت باریک آن بلندتر از قسمت پهن باشد. بله درست است، نکته اصلی اینجاست که متفاوت به نظر برسید.
((کراواتتان را توی پیراهنتان بگذارید.)) اگر تیپ نظامی را به تیپ میلانی ها ترجیح می دهید، کراوات خود را بین دکمه های سوم و چهارم پیراهنتان بگذارید.
براي كت و شلوار راه راه، اگر راه هاي آن ضعيف و كمرنگ هستند، رنگ خود كت را زمينه اصلي قرار بدهيد و كراوات را با آن هماهنگ كنيد، درست مثل اينكه يك كت ساده پوشيده ايد. اما اگر راه هاي كت برجسته و مشخص هستند، كراواتي را انتخاب كنيد كه به خوبي با رنگ راه هاي كت شما هماهنگ است. كتي با راه هاي قرمز مشخص را مي توانيد با كراوات قرمز رنگ بپوشيد. كراوات شما مي تواند ساده يا طرح دار باشد، اما مهم اين است كه با رنگ راه هاي كت متناسب باشدبراي پيراهن طرح دار، رنگ كراواتي را انتخاب كنيد كه هنگام نگاه كردن به پيراهن از دور، آن رنگ غالب و برجسته است. شما مي توانيد با اين پيراهن، يك كراوات طرح دار، راه راه يا چهارخونه بپوشيد. به خاطر داشته باشيد كه وقتي كراوات طرح دار انتخاب مي كنيد به رنگ غالب آن دقت كنيد تا با رنگ اصلي پيراهن طرح دارتان هماهنگ باشد.از طرف ديگر هماهنگي كت و كراوات مطرح است. اگر مي خواهيد كراواتي با رنگ متفاوت بپوشيد، مطمئن بشويد كه رنگ متممي را انتخاب مي كنيد. شما مي توانيد براي اين كار از گردونه رنگي كمك بگيريد. به عنوان مثال يك پيراهن صورتي را با يك كراوات قرمز رنگ يا كراوات آبي روشن؛ پيراهن آبي را با كراوات زرد، طلايي يا آبي؛ و پيراهن مشكي را با كراوات سفيد، خاكستري يا نقره اي بپوشيدبه خاطر داشته باشيد كه كت شلوار، پيراهن و كراواتي كه انتخاب مي كنيد، هرسه طرح دار نباشد. حداقل يكي از آنها بايد ساده باشد
12. اگر طرفدار سنجاق کراوات هستید، این نکات را بخوانید!
اگر تابحال نمی دانستید باید بگوییم که ما دست اندرکاران مجله GQ طرفداران پر و پا قرص سنجاق کراوات هستیم. بنابراین در مجله ای که مخصوص آقایان است به خودمان حق می دهیم در مورد نحوه سنجاق کراوات زدن بعضی آقایان اظهارنظر کنیم، زیرا بسیاری از آنها این کار را درست انجام نمی دهند. جیم مور، رئیس خلاقیت GQ در مورد آداب زدن سنجاق کراوات اینطور می گوید:
 «اغلب می بینیم که آقایان سنجاق کراوات خود را یا خیلی بالا می زنند یا خیلی پائین. قاعده آن کاملاً واضح است: سنجاق کراوات باید بین دکمه های سوم و چهارم پیراهن تان زده شود.»
 «شاید این نکته خیلی واضح باشد، ولی بار دیگر می گوییم که سنجاق کراوات فقط برای گیره زدن قسمت رویی کراوات به قسمت پشتی نیست. بلکه سنجاق کراوات باید هر دو قسمت کراوات را به لبه پیراهنتان گیره کند.»
«در نهایت باید بگویم که هرگز طول سنجاق کراوات تان نباید بیشتر از پهنای کراواتتان باشد. این بدترین چیز در زدن سنجاق کراوات است!»
نکات مهم
- کراوات باریک بزنید. اگر می خواهید ظاهر مدرن تری داشته باشید، کراواتی انتخاب کنید که حداکثر 6 سانتیمتر پهنا داشته باشد.
- نوک کراوات شما باید دقیقاً تا خط کمربندتان برسد.
- گره "چهار-در-دست" تنها گره ای است که باید بلد باشید. زیرا با هر پیراهن و کت و شلواری ست می شود.
- اگر طرح ها و رنگ ها شما را گیج می کنند، خودتان را خسته نکنید. یک کراوات ساده تیره با پیراهن سفید یا رنگ روشن انتخابی بدون خطا است.
- یک کراوات مشکی باریک بافته شده از سیلک بخرید و آن را با هر چیزی که دارید بپوشید.
- کراوات هایتان را با پارچه کت و شلوارتان ست کنید. در تابستان کراوات کتان را با کت و شلوار کتان و در زمستان کراوات پشمی را با کت و شلوار پشمی ست کنید.
- رسماً می گوییم که پاپیون ها دوباره مد شده اند، می توانید پاپیون را با کت و شلوار تاکسیدو یا با ژاکت بزنید. حتماً یکی بخرید و گره زدن آن را یاد بگیرید.

 
پاسخ
#2
انتخاب لباس های مناسب برای تیپ های اقایان

[تصویر:  iranian-handsome-boys-photos-3.jpg]

ساعت مچی های مردانه در انواع بند فلزی و چرمی وجود دارد، در مورد بندهای فلزی دو نوع طلایی و نقره ای جز محبوب ترین آنها هستند که انتخاب بسیاری از آقایان است. اساسا هر چه ساعت شما ساده تر باشد امکان چشمگیر تر بودن آن نیز بیشتر است. اگر جزو دسته مدیران، وکلا و … هستید پیشنهاد کارشناسان ما به شما استفاده از ساعت های بند فلزی است چرا که امکان ست نمودن آن با سایر اکسسوری هایتان راحت تر است.
[size=12px]انتخاب دکمه سر آستین[/size]
اگر جز آن دسته از آقایان شیک پوش باشید مطمئنا به فکر انتخاب یک دکمه سر آستین مناسب اید. پیشنهاد کارشناسان چی بپوشم به شما انتخاب دکمه سر آستینی است که تا حد امکان ساده بوده و از سنگ های قیمتی کمتری در آن استفاده شده باشد. به یاد داشته باشید دکمه های سر آستین در انواع طلایی، نقره ای، استیل و … ساخته شده که امکان ست نمودن آن را با سایر اکسسوری های شما را به راحتی فراهم می کند.
[size=12px]انتخاب گیره کراوات[/size]
زمانی که پیراهن سفید می پوشید، هر نوع کراواتی با آن خوب به نظر می رسد. پوشیدن کت شلوار سفید نیز مانند یک بوم سفید نقاشی است که شما می توانید هر رنگ و طرح کراواتی را که دوست دارید با آن بپوشید. برای کت و شلوار راه راه، اگر راه های آن ضعیف و کمرنگ هستند، رنگ خود کت را زمینه اصلی قرار بدهید و کراوات را با آن هماهنگ کنید، درست مثل اینکه یک کت ساده پوشیده اید. اما اگر راه های کت برجسته و مشخص هستند، کراواتی را انتخاب کنید که به خوبی با رنگ راه های کت شما هماهنگ است. کتی با راه های قرمز مشخص را می توانید با کراوات قرمز رنگ بپوشید. کراوات شما می تواند ساده یا طرح دار باشد، اما مهم این است که با رنگ راه های کت متناسب باشد.
اگر تجربه قدم زدن در یک روز بادی را در خیابان داشته باشید، مطمئنا به کاربرد گیره کراوات پی خواهید برد. استفاده از این اکسسوری سبب می شود کراوات شما به خوبی در سرجایش باقی بماند. گیره کراوات دارای انواع مختلفی چون: طلایی، نقره ای و استیل می باشد که بسته به سایر اکسسوری های قابل استفاده است.پترن های زمستانی معمولاً غیر رسمی تلقی می شوند. برای شناخت بهتر این نوع مدل لباس ها می توان گفت که لباس هایی هستند با طرح های دانه های برف یا طرح های جنگلی که به درد کمپ زدن خارج شهر می خورند یا طرح هایی که ممکن است حوالی زمستان یا کریسمس به چشمتان بخورند.  انتخاب رنگ کراوات: پیراهن آبی کم رنگ تقریبا با هر رنگ کراواتی خوب به نظر می رسد. می توانید آن را با یک کراوات زرد یا طلایی امتحان کنید. برای ایجاد ظاهر تک رنگ، می توانید یک پیراهن تک رنگ روشن را با یک کراوات تیره به همان رنگ بپوشید، مثلا پیراهن زرشکی روشن با یک کراوات زرشکی تیره. یک پیراهن سفید رنگ، برای کراوات هایی که رنگ تند یا طرح چشمگیر و برجسته ای دارند، زمینه خوبی است. یادتان باشد که رنگ پس زمینه کراوات باید با پیراهن و کت شما هماهنگ باشد یا آن را تکمیل کند. به طور کلی بخش های طرح دار لباس خود را به دوتا محدود کنید. اگر کت و کراوات شما هردو طرح دار است، پیراهن ساده ای را انتخاب کنید.توجه کنید که این طرح ها کاملاً غیر رسمی هستند و معمولاً روی بافت ها یا سویشرت ها دیده می شوند.
ژاکت مردانه که در گذشته مخصوص آقایان مسن یا تیپ های معمولی و روزمره تلقی می شدند امروزه از جالب ترین لباس های کمد هر مرد پیرو مد محسوب می شوند. ژاکت یا به زبان انگلیسی (Cardigan) کاردیگن، به نام هفتمین شوالیه کاردیگن نام گذاری شده است. کاردیگن در جنگ بریتانیای کبیر و روسیه یک ژنرال بریتانیای بود. در این جنگ سربازها بافتنی هایی به تن داشتند که از نظر مبانی ظاهری همین ژاکت های امروزه بود. پس از آن استفاده از این ژاکت ها آنقدر زیاد شد که جای خود را در پوشش آقایان باز کرد. البته ژاکت یا کاردیگن های اصلی در آن زمان معمولاً حاشیه دوزی های پشمی یا خز داشتند.ژاکت هایی که درباره شان صحبت می کنیم بافتنی و یقه هفت هستند و جلوی آنها با دکمه بسته می شود البته نمونه های زیپ دار هم وجود دارند اما ژاکت های کلاسیک و اصلی اینگونه نبوده و باید دکمه دار باشند. این ژاکت ها دکمه سرآستین و جیب های روی سینه ندارند. معمولاً جیب های کوچکی در ناحیه کمر دیده می شود که ضروری نیستند. بدون آستین همین ژاکت ها جلیقه نامیده شده و در انواع بافت دیده می شود.
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  انتخاب نام مناسب برای شرکت kia sabt 0 25 11-12-2017، 03:46 PM
آخرین ارسال: kia sabt
  نکاتی مهم در انتخاب یک کیف پول خوب برای خانم ها tabesh 1 213 28-11-2015، 01:50 PM
آخرین ارسال: tabesh
  چرا آقایان از کراوات استفاده میکنند؟ tabesh 0 196 31-10-2015، 04:26 PM
آخرین ارسال: tabesh

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان