امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
آزمایشگاه قطعات آسانسور
#1
     بازرسی آسانسور، بالابر و جرثقیل[table][tr][td] [/td][/tr][tr][td][table][tr][td][img=240pxx160px]http://www.isqi.co.ir//parameters/isqi/modules/cdk/upload/content/general_content/175/resized_1jpg.jpg[/img][/td][td]آزمایشگاه قطعات آسانسوربا توجه به نقش بسیار مهم قطعات ایمنی آسانسور به ویژه قفل، ضربه گیر، پاراشوت و گاورنر در ایمنی آسانسور و پس از تصویب و اجباری شدن استانداردهای 4 قطعه مذکور و فقدان آزمایشگاهی در این زمینه در داخل کشور، این شرکت با همیاری سازمان ملی استاندارد ایران اقدام به تاسیس آزمایشگاه قطعات آسانسور کرد و از سال 1386 آغاز به ارائه خدمات در این زمینه نمود.[/td][/tr][tr][td]
[size=larger]آزمایشگاه قطعات آسانسور[/size]
با توجه به نقش بسیار مهم قطعات ایمنی آسانسور به ویژه قفل، ضربه گیر، پاراشوت و گاورنر در ایمنی آسانسور و پس از تصویب و اجباری شدن استانداردهای 4 قطعه مذکور و فقدان آزمایشگاهی در این زمینه در داخل کشور، این شرکت با همیاری سازمان ملی استاندارد ایران اقدام به تاسیس آزمایشگاه لوازم آسانسور کرد و از سال 1386 آغاز به ارائه خدمات در این زمینه نمود.
آزمون های آسانسور:
در این آزمایشگاه 4 آزمون استاندارد زیر انجام می شود:
 • آزمون گاورنر آسانسور برای سرعت های مختلف
  آزمون  قفل درب آسانسور برای نمونه های کشویی و لولایی
  آزمون ترمز ایمنی آسانسور برای آسانسورهایی با حداکثر ظرفیت 4500 کیلوگرم و حداکثر سرعت نامی 3 متر بر ثانیه
  آزمون ضربه گیر آسانسور برای نمونه های هیدرولیک و پلی اورتان
  [تصویر: _MG_8239.JPG]
[size=larger]تأسیسات آزمایشگاه قطعات آسانسور[/size]
1. دستگاه آزمون گاورنر
براساس استاندارد ملی 7988 این دستگاه باید دارای قابلیت های زیر باشد:
 • قابلیت اندازه گیری سرعت گاورنر در زمان عملکرد سیستم الکتریکی
  قابلیت اندازه گیری سرعت گاورنر در زمان عملکرد سیستم مکانیکی
  قابلیت اندازه گیری نیروی کشش در طناب فولادی در زمان درگیری گاورنر
2. دستگاه آزمون قفل دربهای لولایی و کشویی
 • این دستگاه طوری طراحی و ساخته شده است که بتواند قفل دربهای طبقات را مطابق با استاندارد ملی به شماره 7985 و به شرح ذیل مورد آزمون قرار دهد:
             الف) آزمونهای مکانیک، این آزمون به منظوربررسی پایداری قطعات مکانیکی و برقی می باشد.
 • آزمون دوام قفل درب کشوئی  با سیکل یک میلیو ن بار و با آهنگی معادل 60 بار در دقیقه و با روادارای( 10% +/- ) انجام می پذیرد  و هنگام آزمون دوام، اتصال برق با یک مدار مقاومتی تحت ولتاژ اسمی و جریانی معادل دو برابر جریان اسمی به صورت موازی , قرار می گیرد در صورتیکه قفل درب، لولایی باشد این آزمون به 100 هزار بار  ( 1% +/- ) محدود خواهد شد .
  آزمون ایستایی، این دستگاه امکان وارد نمودن نیروی استاتیکی تا 3000 نیوتن را در مدت زمان 300 ثانیه برای دربهای لولایی فراهم می آورد. همچنین با این دستگاه امکان وارد نمودن نیروی استاتیکی تا 1000 نیوتن برای دربهای کشویی امکان پذیر می گردد .
  آزمون پویایی،  با این دستگاه قفل در برابر  ضربه ای  معادل ضربه تولید شده در اثر سقوط آزاد  یک جسم صلب به جرم 4 کیلوگرم از ارتفاع  0.5متری مورد آزمون قرار  می گیرد.
            ب‌) آزمونهای الکتریکی
 • آزمون دوام کنتاکت ها با اعمال جریان متناوب 220 ولت و 2 آمپر  و جریان مستقیم  180ولت و 2آمپر
  انجام این آزمون در جریان متناوب در 50 مرتبه در سرعت طبیعی و فواصل زمانی 5 تا 10 ثانیه برای مداری با ولتاژ 110% ولتاژ نامی امکان پذیر است و در جریان مستقیم با 20مرتبه در سرعت نامی و فواصل زمانی 5 تا 10 ثانیه با ولتاژ معادل 110% ولتاژ نامی و مدت زمان اتصال به مدت حداقل نیم ثانیه  امکان پذیر می باشد.
3. برج آزمون ترمز ایمنی آسانسور
 سازه این برج به ارتفاع 12 متر با طراحی مناسب و با احتساب نیرو های باد، زلزله و نیرو های ناشی آزمون ترمز ایمنی و ضربه گیر آسانسور هایی به وزن 4500 کیلو گرم (مجموع وزن وزنه و کابین ) با سرعتی  حد اکثر 3 متر بر ثانیه توسط یکی از شرکتهای داخلی طراحی و تحت نظارت این شرکت نصب شده است.
      [تصویر: 2%282%29.jpg]     [تصویر: 5.jpg]
4. آزمون ضربه گیر آسانسور
با استفاده از تجهیزات برج تست، می توان انواع ضربه گیر شامل ضربه گیرهای ذخیره کننده انرژی، ضربه گیرهای هیدرولیک و ضربه گیرهای غیر خطی را مورد آزمون قرار داد.
 • کمیتهای قابل اندازه گیری برای ضربه گیر
بوسیله دستگاه های اندازه گیری  برج آزمون، جرم لازم برای فشردگی کامل (بر حسب کیلوگرم)، مقدار فشردگی کامل فنر (بر حسب سانتیمتر)، سرعت مجاز کاربرد ضربه گیر (بر حسب متر بر ثانیه)، بیشینه جرم مجاز (بر حسب کیلوگرم)، کمینه نیروی مجاز (بر حسب کیلوگرم) و شتاب کند شونده (بر حسب متر بر مجذور ثانیه) قابل اندازه گیری است.
[size=larger]نحوه درخواست آزمون آسانسور[/size]
آزمایشگاه آسانسور شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران با ادارات استاندارد سطح کشور، تولیدکنندگان قطعات آسانسور و واردکنندگان آن همکاری می نماید. متقاضیان برای انجام آزمون های قطعات آسانسور می توانند مستقیما از طریق تماس با آزمایشگاه آسانسور ISQI و یا از طریق ادارات استاندارد تقاضای خود را ثبت نمایند.
[تصویر: 7.jpg]
       
 
[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table]
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان