امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دستگاه چاپ در صنعت ریسندگی
#1
دستگاه چاپ صفحه دوار از تجهيزات نمایشگاهی اصلي چاپ در صنعت ريسندگي و رنگرزي مي باشد و با توجه به نوع درايو به دو نوع تماما مكانيكي و يا درايو جداگانه روي دستگاه چاپ صفحه دوار تقسیم می شوند. عموما دستگاه چاپ صفحه دوار شامل بخش های تغذیه ،چاپ ،oast،doffing می باشد و بخش چاپ از اصلی ترین قسمت های این دستگاه می باشد.
 
چرخه فرایند
 
پارچه خاکستری رنگ از طریق بخش تغذیه به تسمه نقاله فر ستاده می شود و به علت خاصیت چسبندگی موجود در تسمه نقاله به آن می چسبد و به کمک آن جابجا می شود و وارد بخش چاپ می شود .در آنجا صفحه نمایش چاپ که قبلا توسط الگو ها و رنگ ها حک شده ،الگوها را بر روي پارچه خاکستری چاپ خواهد کرد . در این فرایند می بایست توجه داشت که هر صفحه دواری در همان مرحله قرار گرفته باشد و كنترل دقيق و همزماني روي تمامي صفحات و تسمه نقاله داشته باشند در غير اينصورت مشكلاتي نظير پارگي پارچه ،شكستن صفحه و چاپ الگوهاي اشتباه ايجاد مي شود.
 
 
فرایند به شکل ذیل می باشد :

 
 
 
سیستم کنترل کینکو
 

 
 
 

پیکربندی
 
 [table][tr][td]نام[/td][td]مدل[/td][td]مقدار[/td][/tr][tr][td]PLC[/td][td]PLC كينكو[/td][td]1[/td][/tr][tr][td]درايو سرو[/td][td]ED400-0126[/td][td]14[/td][/tr][tr][td]موتور سرو[/td][td]110D-0126-20AAk[/td][td]14[/td][/tr][tr][td]گيربكس[/td][td]انتخاب توسط مشتري[/td][td]14[/td][/tr][tr][td]HMI[/td][td]MT4500T[/td][td]1[/td][/tr][tr][td]انكودر[/td][td]انتخاب توسط مشتري[/td][td]1[/td][/tr][/table]  
  
 

خلاصه
 
1.پاسخگويي فركانس سرو سري ED تا 2 مگا هرتز مي باشد  و می تواند به همه صفحات دوار در حال حركت در هر مرحله بدون توجه به اینکه سرعت آن ثابت است یا متغیر ،دست یابد .
2.با بهره گیری از عملكرد سكانس هاي ترتيبي داخلي ED سرو می توان به عملیات دستي مانند کنترل جداگانه صفحه دوار ، حرکت سریع به سمت جلو يا عقب و حركت آهسته به سمت جلو يا عقب عمل کرد .
3.با اتصال HMI به PLC و ED سرو ،مي توان پارامترهاي درايو را تنظيم كرد و از اين طريق PLC و سرو موتور را كنترل كرد.
4.در این برنامه دقت اندازه گیری کمتر از 0.1 میلی متر است.
 
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان