امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قوانین و مقررات ورود به دبی
#1
·         در حال حاضر سفر به امارات متحده عربی خلاصه شده است در دبی. این شیخ‌نشین با توجه به سیاست‌های خاص شیخ محمد خود به کشوری کوچک تبدیل شده است. کشوری با قوانین و مقررات خاص خود. عدم آشنایی با این مقررات گاهی تبعات سخت و زیان‌آوری را متوجه مسافران می‌نمایدمشاهده شده است که بعضی از هموطنان ما به دلیل عدم رعایت این قوانین تا چند ماه هم در زندان‌های این عمارت بسر برده‌اند و این جدای از جریمه‌های بسیار سنگین نقدی است.
البته این جرایم تنها به دلیل رعایت نکردن قوانین این امارت نیست گاهی عدم دقت کافی در مفاد قرارداد بین آژانس مسافرتی و مسافران باعث می‌شود که مسافران هزینه‌های پیش‌بینی نشده‌ای را متحمل شوند. در این قسمت به گوشه‌ای از قوانین و مقرراتی که مربوط به امارت دبی و همچنین بعضی از آژانس‌های مسافرتی مجری تور دبی است اشاره می‌کنیم. امیدواریم هموطنان عزیزی که قصد سفر به این شیخ‌نشین را دارند با دقت نظر و رعایت این قوانین سفر بی دردسری را داشته باشند.
 
·         مدت اعتبار ویزای کشور امارات متحده عربی فقط ۱۴ روز می‌باشد و مسافر ملزم به ورود به کشور امارات قبل از اتمام تاریخ اعتبار ویزا می‌باشد، همچنین مسافر و همراهانش می‌توانند پس از ورود به کشور امارات فقط ۱۴ روز در آن کشور اقامت داشته باشند. بدیهی است تخلف از هر یک از دو مورد فوق (وارد شدن به کشور امارات بعد از اتمام تاریخ اعتبار ویزا و یا ماندن در کشور امارات بیش از ۱۴ روز) باعث ایجاد خسارت مالی به آژانس می‌گردد که مسافر ملزم به پرداخت آن خواهد بود. (حداقل مبلغ ۵۰۰۰ درهم جریمه و زندان و به ازای تاخیر روز اول ۲۰۰ درهم روز دوم به بعد روزی ۱۰۰ درهم و خسارت‌های دیگر)
 
·         خانم‌های مجرد، دختران و پسرانی که ویزای آنها بواسطه صدور ویزای همراهشان صادر شده (بدون همراه خود نباید به دبی وارد شوند که در غیر اینصورت جریمه سنگین و زندان در انتظار آنها خواهد بود.
 
·         از همراه داشتن هرگونه قرص خواب‌آور، مسکن، آرام بخش و قرصهای کدئین‌دار و هرگونه مواد مخدر جدا خودداری فرمایید در صورت مشاهده حداقل مبلغ ۵۰۰۰ درهم جریمه و زندان از جمله قوانین کشور امارات و کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس می‌باشد
 
·         نقض قوانین امارات همچون تاخیر در خروج، انجام اعمال خلاف عفت عمومی، شرب خمر در ملاعام، حمل یا استعمال مواد مخدر، زد و خورد، گدایی، دزدی، تصادف و فرار و همراه داشتن قرص‌های مواد مخدر و غیره … به ایجاد خسارت برای آژانس منتهی می‌گردد که مسافر ملزم به پرداخت تمامی خسارت وارده به آژانس بدون قید و شرط و ظرف مدت حداکثر ۴۸ ساعت می‌باشد.
·         کیفیت خدمات پزشکی در دبی خوب می باشد ولی هزینه درمان بسیار بالاست. لذا داشتن یک بیمه خصوصی برای کسانی که زیاد و با تور دبی به این شهر دبی می کنند، توصیه می شود. مسافران می توانند در مواقع ضروری و اورژانس، از سرویس درمانی بیمارستانهای دولتی شهر استفاده نمایند. بیمارستان ایرانی ها نیز یکی از بیمارستانهای خوب شهر می باشد که در خیابان الوصل در بردبی قرار دارد. در دبی تقریبا هیچ بیماری واگیردار یا خطرناکی دیده نمی شود. اما به دلیل شدت گرما در تابستان، می بایست با قرار نگرفتن در مقابل تابش مستقیم نور آفتاب، نوشیدن آب فراوان و نوشیدنیهای انرژی زا و خوردن نمک بیشتر از ابتلا به بیماری گرمازدگی جلوگیری کرد. در هوای گرم دبی و بویژه در تابستان، حتما از کرم های ضدآفتاب، عینک آفتابی مناسب و کلاه یا چتر استفاده کنید تا از صدمات وارده به پوست جلوگیری کنید.
 
·         با توجه آزادی موجود در دبی، استفاده از هر نوع پوششی در دبی آزاد است اما با توجه به باور های مردم و وجود پاره ای حساسیت ها، بهتر است از پوشیدن لباسهای کوتاه و چسبان بویژه در مناطق بومی نشین که باعث جلب توجه می شود، اجتناب کنید. معمولا لباسهای نازک تابستانی برای تمام فصول کافی می باشد ولی در بعضی از غروب ها و شبهای زمستان (بویژه هنگام وزش شدید باد و گاهی طوفان شن)، به همراه داشتن لباسی گرمتر مفید خواهد بود. در بعضی از مکان های سرپوشیده نیز به دلیل سرمای تولید شده توسط سیستم های برودتی محل، یک ژاکت یا پلیور به همراه داشته باشید. در طول روز به علت تابش شدید آفتاب، استفاده از یک عینک آفتابی مناسب به همراه کلاه (و یا چتر) لازم می باشد. 
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان