امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
راهنمای سفر گردشگری به شهرهای ترکیه
#1
[تصویر: blue-mosque-istanbul-2.jpg]

راهنمای سفر به شهر آنتالیا ترکیه

آنتالیا شهری است ساحلی و بسیار زیبا که رشته کوههای توروس در این شهر به سمت دریا امتداد پیدا کرده و خط ساحلی نامنظمی از صخر ه های سنگی و خلیج های کوچک بکر را ایجاد نموده است . استان آنتالیا از غرب از طریق شهر کمر آغاز شده وبطول ۶۰ کیلومتر توام با ساحل زیبای خود به شهر آلانیا در شرق آنتالیا ختم می شود.
موقعیت آب و هوایی آن طوری می باشد که درحدود ۳۰۰ روز سال آفتابی بوده وبهشتی از فعالیتهای ورزشی مانند موج سواری ، اسکی روی آب، قایقرانی ، کوهنوردی و… را جلوه گر میسازد . در فصل تابستان دمای هوا بین ۳۵ الی ۴۵ درجه سانتی گراد و رطوبت آن بین ۶۵ الی ۸۵ درصد می باشد و این آب و هوا اکثر توریستها را به سواحل و پلاژهای زیبای آنتالیا می کشاند.
شهر آنتالیا دارای اماکن تاریخی مهمی میباشد که از آن جمله میتوان به آسپندوس ، آمفی تـأتر شهر سیده اشاره کرد . ازمراکز مهم خرید در آنتالیا ، فروشگاه میگروس که مجموعه ای از فروشگاههای معروف داخلی وخارجی می باشد میتوان اشاره کرد .
مراکز دیدنی شهر آنتالیا
بازدید از یکی از آبشارهای معروف آنتالیا که مسافرین پس از بازدید از این آبشار به سمت چند فروشگاه بزرگ شهر آنتالیا حرکت کرده ومی توانند از متنوع ترین پوشاک های موجود ، مایحتاج خود را تهیه نمایند. د رطول این تور بازدید از بزرگترین فروشگاه چرم برای شما درنظر گرفته شده است . این تور با صرف ناهار همراه بوده و راهنمایان مربوطه اطلاعاتی درمورد شهرآنتالیا در اختیار مسافران گرامی قرارخواهند داد . ( این تور معمولا به عنوان تور رایگان در پکیج تورهای آنتالیا قراردارد . )
آکوالند: این مجموعه یکی از زیباترین مراکز آبی تفریحی ترکیه میباشد و در منطقه ساحلی کنیاآلتی قرارگرفته است . دراین مکان شما و خانواده تان با بهره گیری از سرسره های مختلف و بازیهای آبی متفاوت روز خوبی را سپری می نمایید . این تور جذاب همراه با ناهار میباشد. در میانه روز شما میتوانید به تماشای برنامه شاد و زنده آکوالند بنشینید که شامل موزیک و مسابقه های جالب میباشد و شما هم میتوانید یکی از شرکت کنندگان این برنامه باشید .
قابل ذکراست که در صورت تمایل میتوانید در ساعت معین به برنامه نمایش دلفینها در محوطه ای جدا بنشینید ( دلفین لند ) . این توررا به ۳ ساله ها تا ۷۰ ساله ها پیشنهاد میکنم.
پاموک کاله ( پاموک قلعه ): پاموک کاله از شگفتیهای بسیار عجیب است . آبهای کالسیوس با حرارت ۳۵ درجه از ارتفاع ۱۰۰ متری فرو می ریزد و استخرهای بزرگ ومتعددی را تشکیل میدهد . آب روح معماری این تشعشعات زیبا بوده و این مکان بنام قصر پنبه ای مشهور شده است . استخرهای آبگرم این ناحیه خواص درمانی دارند.
تورکشتی: این تور شامل گشت دریایی بر روی آبهای گرم مدیترانه میباشد. شما از هتل خود توسط اتوبوس به بندر زیبای شهر کمر در ۴۵ کیلومتری آنتالیا حرکت کرده و پس از سوار شدن به کشتی ضمن تماشای طبیعت زیبای اطراف ، میتوانید در توقفهای کوتاه در دریا به شنا پرداخته و لذت ببرید. صرف ناهار بر روی عرشه کشتی میباشد . در پایان پس از بازگشت به اسکله شهر کمر میتوانید مدت زمانی را به بازدید از شهر زیبای کمر بپردازید

شب ترکی شهر آنتالیا:
این تور که شب ترکی یا افسانه هزارو یکشب نامیده میشود نظاره گر برنامه های فولکوریک ترکی و شیوه ازدواج نمودن در زمان عثمانیها را که توسط گروهی هنرمند به نمایش در میاید میباشیم . این تور به همراه صرف شام و نوشیدنی می باشد .

تور رافتینگ:
یک تورآبی بر روی رودخانه خروشان ، سوار بر قایقهای بادی با پوشیدن جلیقه های نجات ، لحظات مهیج و شادی آوری را تجربه می کنید .
آنتالیا یکی از زیباترین شهرهای ساحلی جنوب غربی ترکیه در کنار دریای مدیترانه است که بواسطه تاریخ کهن و غنی ،دریای آرام و چشم نواز ،آفتاب همیشگی و سایر مناظر طبیعی از دیر باز مورد توجه جهانگردان قرار گرفته و پیشرفت صنعت جهانگردی بهمراه متنوعترین و پیشرفته ترین امکانات رفاهی و تفریحی در سطح جهانی موقعیت ویژه ای برایش به ارمغان آورده است.
موقعیت جغرافیایی آنتالیا:
از ارتفاعات کوههای ترس که بلندترین قله هایش به۳۰۸۶ متر میرسد رودخانه های متعددی به سمت دریای مدیترانه جاری است که هر کدام در مسیر خود مناظر حیرت انگیز را بوجود آورده و همه ساله میلیونها جهانگرد را با زیباییهای خود شگفت زده میکند .
دشتهای حاصلخیز این منطقه تنوع محصولات زراعی و باغی مانند پرتقال، لیمو، گیاهان زینتی، دارویی نظیر پنبه، کنجد، انواع سبزیجات و جالیز، دشتهای پوشیده از گیاهان و گلهای وحشی با ارزشهای طبی، را سبب گردیده و بهمراه جنگلهای انبوه علاوه برایفای نقش مهم در صنعت کشاورزی مناظری چشم نواز را فراهم آورده است.
آب و هوای آنتالیا با تغییرات کم فصلی، معتدل و گرم بشمار میرود. دمای هوای زمستان بندرت از ۵ درجه سانتی گراد پایین می آید و با فاصله کمی از آنتالیا قادر به انجام اسکی در دامنه کوههای ترس خواهید بود. بارانهای موسمی و طوفانهای ناگهانی از ویژگیهای زمستان و بهار آنتالیا بوده و بارش برف از پدیده های نادر این منطقه میباشد.
شهر قدیمی در مرکز آنتالیا:
شهر قدیمی آنتالیا توسط رومی ها بنا گردید و با دیوارهایی بلند که به دریا ختم شده محاصره وتحت حفاظت بوده است از این رو امروزه بنام قلعه معروف میباشد.
این شهر که در دوره سلجوقی توسعه یافته و به بندر گاهی تبدیل گردیده از آثار مهم تاریخی منطقه بحساب میآید و پیوند زیبای گذشته و حال یکی از جاذبه های ویژه این قلعه میباشد.
طرح و ساختار خانه های باستانی قلعه نه تنها از نظرمعماری پر بهاست بلکه باز گوی شیوه زندگی، آداب و سنن و روابط اجتماعی مردم آن زمان میباشد.
خیابانهای قلعه تنگ بوده وغالبا از بندر گاه به طرف بالای قلعه به موازات دیوارها کشیده شده اند.
داخل قلعه خانه های گوناگونی دارد که نمایانگر قدرت اقتصادی مالکان آن زمان میباشد، اما وجه مشترک آنها این است که همگی از چوب و سنگ ساخته شده، تمامی آنها دارای دو جبهه بوده یکی به طرف خیابان که معمولا طبقه پایین آن کم پنجره و دیگری به سمت باغچه با درب و پنجره های بیشتر. آشپزخانه و انبار واطاق خدمتگزاران در طبقه پایین قرار داشته و صاحب خانه از طبقات بالا استفاده میکرده است.
خانه های قلعه امروز بدون تغییر معماری بازسازی شده و با عناوین مراکز تفریحی و پانسیون در خدمت جهانگردان قرار دارد.
بندر گاه پایین قلعه دومین بندر گاه مهم ترکیه بحساب می آمده که امروزه فقط لنگر گاه قایقهای تفریحی است و بیشتر بعنوان گردشگاه از آن استفاده میشود.
آب و هوای آنتالیا:
آنتالیا دارای آب و هوای خاص مدیترانه ای با تابستان های آفتابی و زمستانهای معتدل است.از اواسط ماه فروردین تا آبان ( آوریل، نوامبر ) برای شنا مناسب است.متوسط دمای هوا در تابستان ۲۸ درجه سانتیگراد و دمای آب ۲۷ درجه سانتیگراد است.

گشت روزانه:
چه چیزی می تواند جذاب تر از دیدن چشم انداز های رویایی ، کوههای سر به فلک کشیده و رنگهای باشکوه و دریا و گیاهان باشد؟ اطراف آنتالیا جاهای دیدنی بسیاری وجود دارد ، ما این نقاط دیدنی را برای سفر های یکروزه شما پیشنهاد میکنیم.آبشار دودان بلند ، ۱۴ کیلومتری شمال شرقی ، در نوع خود بی نظیر است ، چرا که شما می توانید در پشت آبشارها راه بروید.
در مسیر ساحل لارا ، ۱۰ کیلومتر به سمت شرق ، آبشار دودان کوتاه قرار دارد که مستقیم وارد دریا میشود.آبشار کورسونلو و دریاچه نیلوفر واقع در ۱۸ کیلومتری آنتالیا ، مکانهایی هستند که زیبایی طبیعت در آن خودنمایی میکند. ساحل ماسه ای لارا ، ۱۲کیلومتری شرق است ، اما به ساحل سنگی کنیالتی نزدیکتر است که در غرب شهر قرار دارد .
در بخش شرقی کوه کان ، ۳۰ کیلومتری آنتالیا ، غار کارایین قرار دارد که مربوط به دوران پالئو لیتیک ( ۵۰ هزار سال پیش از میلاد ) می شود این منطقه قدیمی ترین مکان ترکیه است. غار دارای یک در ورودی است که با آغاز روز روشن میشود و از سه اتاق متصل به هم عبور میکند.موزه کوچکی در بخش ورودی بقایای غار وجود دارد ، که بیشتر یافته های مختلف این غار در موزه های ترکیه قرار دارند در پارک دوزلر کامی ۲۰ کیلومتری شمال آنتالیا ، گونه ای از آهو و بز کوهی نیز محافظت میشود.
ساحل غربی آنتالیا : ساحل نور
کیمیر ، فاسلیس ، الیمپوس ، فینیک ، آری کاندا ، کاله ، ککوا ، کاس ، کالکان ، پاتارا کینیک.این منطقه سرزمین شگفت انگیز و طبیعت ارام است که یکی از مکان های درجه یک برای گذراندن تعطیلات به شمار می آید.گوشه ای خلوت یا تفرحگاه زنده می تواند انتخاب شما باشد. خلیج های کوچک و بزرگ خصوصیات خاص خود را دارند که درست پشت ساحل کوههای بی ریج واقع شده اند .از ساحل کونیالی تا شبه جزیره زیبا و قدیمی لیسیان را شکل بخشیده است . تاریخچه این منطقه به نئولیتیک برمیگردد.
سواحل شرقی آنتالیا : سواحل ماسه های طلایی
امکانات مدرن برای توریست ها ، در این سواحل و مناطق تاریخی مکان انتخاب فعالیت های مختلفی را در طول روز فراهم نموده است . این سواحل عبارتند از : برگ ، بلک ، آسپندوس ، پارک ملی کوبرولو کانیون ، آلتینکایا( سلگ) ، ماناوگات ، سیده ، آلاراهان ، آلاینا.
اطلا عات ضروری
۱- شهر آنتالیا دارای دو ساحل معروف توریستی است که استفاده از آن برای عموم آزاد می باشد . ساحل لارا که در شرق آنتالیا قرار دارد شنی می باشد.اما ساحل کُنی آلتی که در غرب آنتالیا قرار دارد ساحلی سنگی است. درهتلهای موجود درمرکز آنتالیا نقاط مخصوص شنا صخره ای می باشد.
2- اگر در فصل تابستان به آنتالیا سفر می کنید، برای حفاظت از پوست خود به هنگام شنا حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.
3- در طول اقامت خود در هتل موظف به رعایت قوانین آن از قبیل ساعت صرف صبحانه و شام –عدم آوردن آشامیدنی و خوراکی از خارج به داخل هتل هستید.
مكانهايي كه در تور استانبول ميتوانيد از آن ديدن كنيد و لذت ببريد ودر خاطرخود بسپاريد را ما به شما معرفي ميكنيم.بازديد از بلندترين ساختمان اروپا ومنظره تمام نماي تراس روباز سينماي 4بعدي مركزخريد وگشت منطقه ساحلي ارتاكوي با شام.گشت تور استانبول در منطقه هيپودروم ومسجد سلطان احمد بازديد از مركز چرم و مركز خريد با ناهار
بازديد از بزرگترين آكواريوم اروپا در توراستانبول وتنها موزه سه بعدي پانوراماي تركيه
گشت در جزيره بيوك آدا كالسكه سواري رفت وآمد با كشتي گشت شامل كاخ توپكاپي موزه آيا صوفيا از عجايب 7گانه جديد گشت موزه مينياتورك پارك جهاني- تپه پيرلوتي- تله كابين سواري بازديد از مشهورترين كاخ عثماني وآتاتورك برج ساعت- بزرگترين لوستردنيا
سفري است به ياد ماندني كه در آن ميتوانيم از تمام مكانهاي ديدني و تاريخي ديدن كرده و نهايت لذت را ببريم.در تور استانبول ميتوانيم به معرفي مناطق استانبول كه به 3منطقه تقسيم ميشود بپردازيم.
1- شبه جزيره منطقه قديمي استانبول است اين منطقه در سواحل شمالي شاخ طلايي يا خليج واقع شده كه مركز قديمي شهررا از مركز اروپايي وجوانتر آن جدا ميكند.كردشگران ميتوانند از اين بخش ديدن كنند ونهايت لذت را ببرند.
2- شمال شاخ طلايي مناطق تاريخي بي اوغلووبيشينتاس است.در اين بخش افراد ثروتمند استانبول در عمارت هايي چوبي و زيباي ساخته شده زندگي ميكنند كه بشتر در فصل تابستان به آنجا ميروند.ما در تور دستی لوکس استانبول كه در لحظه آخر وبا قيمتي ارزان ميتوانيد تهيه كنيد به معرفي تمامي اي ن مناطق ميپردازيم.
3- كوي هاي اسكودر ويا كاديكوي در سمت آسيايي استانبول قرار دارد جزو شهرهاي مستقل و مسكوني و تجاري مدرن به حساب مي آيد وبيشتر مردم استانبول در اين منطقه سكونت دارند.
تور استانبول در واقع ميتواند امكانات تور براي سفر به استانبول به مسافر ارائه دهد. استانبول وحتي ارزان ميتواند بهترين هتلها را در منطقه دستيلوكس كه هتلهاي مجللي را دارا ميباشد براي مسافر براي اقامت به ارمغان بياورد.
شاید تا بحال نام آدانا را نشنیده باشید ! استان آدانا از استانهای زیبا و توریستی ترکیه ست که با سواحل رؤیایی و آرام دریای مدیترانه سالانه پذیرای صدها هزار گردشگر داخلی و خارجی می باشد . دو شهر مهم این استان یعنی کاراتاش و آدانا بیش از سایر شهرها میزبان گردشگران هستند . اغلب افرادی که تور استانبول را انتخاب می کنند به شهر زیبای آدانا نیز سفر میکنند و از تفریحات آدانا لذت میبرند . آدانا شهری صنعتی و توریستی ست که بی شباهت به اصفهان خودمان نمی باشد . دیدنی های آدانا مانند نگینی بر انگشتری ، زیبایی شهر را دو چندان کرده اند .

آدانا
شهر توریستی کاراتاش از شهرستانهای استان آدانا در سواحل دریای مدیترانه به مرکز توریسم منطقه تبدیل شده است . شهر کاراتاش در ساحل شرقی دریای مدیترانه و در بین رودهای سیحان و جیحان قرار گرفته است . این شهر در فاصله ۴۷ کیلومتری شهر آدانا واقع شده است و علاوه بر زیباییهای طبیعی دارای تاریخی کهن نیز می باشد . کاراتاش در ۱۰۰۰ سال پیش از میلاد از اصلی ترین شریانهای تجاری جهان بوده است .
شهر آدانا ، مرکز استان آدانا و نام شهری در ترکیه است . جمعیت این شهر ۱٬۵۳۰٬۲۵۷ نفر و مساحت آن ۱٬۹۴۵ کیلومتر مربع است . این شهر پنجمین شهر پرجمعیت ترکیه پس از شهرهای استانبول ، آنکارا ، ازمیر و بورساست . در این شهر شما فرصت چشیدن غذاهای ترکی با طعم اصیل و بینظیر را دارید . پیشنهاد میکنیم بستنی مادو آدانا را از دست ندهید .
ادانا ترکیه در کنار راهآهن استانبول – بغداد قرار دارد و از طریق خطى فرعى به بندر مِرسین در کنار مدیترانه متصل مىگردد . تولیدات آدانا از طریق این بندر که در فاصله ۱ کیلومتری جنوب غربى آن قرار دارد، صادر مىشوند. دانشگاه چوکورُوا در سال ۹۷۳م در آدانا تأسیس شد . این شهر مرکز ناحیهای کشاورزی است که تولیدات اصلى آن عبارتاند از پنبه ، برنج ، جو دو سر ، کنجد و مرکبات .
رونق شهر آدانا تا مدتها مدیون درههای حاصلخیز پیرامونش و موقعیت آن بر سر راه تجارتى میان آناتولى و شبه جزیره عربستان بود . این شهر امروزه مرکز صنایع نخریسى ترکیه به شمار مىرود و تولیدات واحدهای صنعتى آن پارچه ، سیمان ، ماشینآلات کشاورزی و روغن نباتى است و البته توسعه گردشگری نیز در این شهر باعث رونق اقتصادی گردیده . تور ترکیه فرصت خوبی برای بازدید از این شهر زیباست .
اگر می خواهید برای تعطیلات ، تور وان ترکیه را انتخاب کنید ، آشنایی با شهر وان ، قبل از سفر ، در برنامه ریزی سفر به شما کمک خواهد کرد . سفر به وان را میتوان به سه قسمت جدایی ناپذیر تقسیم کرد : مراکز خرید وان ، دیدنی های وان و تفریحات وان تقسیم کرد . در سفر به وان همه این ها در انتظار شماست . شهر وان در شرق ترکیه درساحل شرقی دریاچه وان و نیز در ضلع شرقی قلعه تاریخی وان می باشد . وان بزرگترین شهر در شرق ترکیه است که مرکز استان وان میباشد . شهر وان ترکیه یکی از شهرهای تاریخی و زیبای ترکیه است با جمعیتی نزدیک به٣۶۱,۱۶۳ نفر. مردم این شهر به زبان کردی کرمانجی سخن می گویند .

دریاچه وان ترکیه
طبق گزارش های اداره کل گردشگری استان وان ترکیه ، اکثریت قریب به اتفاق گردشگران این استان و شهر را گردشگران فرهنگی تشکیل می دهند . تامین کنندگان عمده گردشگران خارجی شهر وان ترکیه را به ترتیب کشور های آلمان ، کره جنوبی و ایران تشکیل می دهند ، این شهر از شمال و غرب به دریاچه وان از شرق به کوههای مرتفع سیاه کوه و اِرک واز جنوب به کوه آرتوس چسبیده است . عمده شهرت جهانی این شهر بدلیل وجود گربههای سفید پشمالویی با یک چشم آبی و دیگری زردرنگ است که به وان کدیسی مشهوراند . همچنین وان نام دریاچهای است که شهر وان در شرق آن واقع است .

دریاچه وان
سفر به ترکیه و شهر وان می تواند یک مسافرت ایده آل ۳ الی ۴ روزه باشد که پیشنهاد میکنم برای اقامت در هتل های وان حتما قبل از سفر نسبت به رزرو اقدام نمایید . به علت قرارگیری این شهر در کنار دریاچه وان ، آب و هوای آن بسیار معتدل و مناسب است. راههای مرتبط به وان برای مسافرت به وان سه مرز زمینی موجود میان ایران و ترکیه (مرز بازرگان-گوربلاغ ؛ مرز رازی-کاپیکوی و مرز سرو-اسندره) با استفاده از اتوبوس های موجود در تبریز و اورمیه وارد خاک ترکیه شد . نزدیکترین مسیر دسترسی به وان از ایران ، تبریز و استفاده از مرز رازی می باشد . اتوبوس هایی که از تبریز به مقصد شهر وان ترکیه حرکت می کنند از طریق مرز بازرگان وارد ترکیه می شوند. مرز بازرگان به علت اینکه یک مرز ترانزیتی است در تمام ساعات شبانه روز فعال می باشد . فاصله این شهر از شهر ارومیه از مرز راضی ۳۱۸ واز مرز سرو ۲۹۸ کیلومتر است .

قلعه سنت پیتر (قلعه بدروم)
این قلعه که در جنوب غربی ترکیه در شهر بدروم واقع شده است، توسط تیمارگر شوالیه ها در سال ۱۴۰۲ ساخته شد و قلعه سنت پیترز نام گرفت. در بازدید از این قلعه به حال و هوای تاریخی جنگ های ترکان سلجوقی برمی گردید. می توانید از اشیای قدیمی و کلکسیون ظروف شیشه ای باستانی موجود در آن دیدن کنید. نمای بندر بین المللی و لنگرگاه از این قلعه برای شما سوژه زیبایی برای عکس گرفتن است. آن را از دست ندهید.

قلعه سنت پیتر
آرامگاه ماسولوس هالی کارناسوس
این آرامگاه یکی از عجایب هفتگانه دنیای باستان بود و در هالی کارناسوس ماسولوس به نیابت از پادشاه ماسولوس و توسط همسر و خواهرش آرتمیسیا ساخته شد. این آرامگاه قبر بسیار بزرگی است که معماری یونانی و مصری در آن ترکیب شده است. امروزه تبدیل به موزه فضای باز شده است و زیبایی های معماری باستانی آن تحسین می شود. بعضی از مجسمه های این آرامگاه در موزه بریتانیا به نمایش گذاشته شده اند .
آمفی تئاتر باستانی
آمفی تئاتر باستانی بدروم در راستای بزرگراه اصلی تورگوت رئیس قرار دارد . غول های موبایل یعنی اریکسون و ترکسل این آمفی تئاتر را بازسازی کرده اند. این آمفی تئاتر در وضعیت خوبی قرار دارد و منظره پانورامیک کل شبه جزیره از داخل آن مشهود است. پس از ۱۹۷۳ که تبدیل به موزه هوای باز شد، این روز ها از آن برای برگزاری کنسرت ها، جشنواره ها و فعالیت های فرهنگی استفاده می شود .
تور کشتی بدروم
یکی از مفرح ترین تورهای تفریحی بدروم ، تور کشتی بدروم است . با تورهای روزانه قایق سواری می توانید به بازدید از سواحل زیب، غواصی و شنا در آبهای نیلگون بدروم بروید. ماهیگیری کنید و از عجایب زیر آبی عکس بگیرید و انواع ورزش های آبی را انجام دهید. در اغلب تورهای قوایق سواری استفاده از لوازم غواصی رایگان است.
گشت و دریاگردی آبی با گولت

گشت آبی در بدروم با قایق هایی به نام گولت انجام می شود. با این قایق ها سواحل زیبای بدروم را سیر می کنید و از خلیج های زیبای آن لذت می برید. دوربین عکاسی را فراموش نکنید. این گولت ها دارای کابین هایی با حمام و دستشویی های خصوصی با آب داغ و آشپزخانه کامل هستند. تمام تجهیزات ورزش های آبی را دارند و باورتان نمی شود که چقدر مقرون به صرفه اند. می توانید همه وقت خود را روی عرشه بگذرانید. کاپیتان و خدمه در خدمت شما هستند و هر نیازی داشته باشید فراهم می کنند. آشپز هم انواع و اقسام خوراکی های مختص ترکیه را برایتان فراهم می کند .

تور کشتی بدروم
روستای گومبت بدروم
منطقه گومبت دو کیلومتر از شهر بدروم فاصله دارد و بخشی از بدروم محسوب می شود. این منطقه همیشه پر از توریست است و گزینه ای برای افرادی است که از سرگرمی های بدروم خسته شده اند. رستوران های هندیف مکزیکی و چینی و کافه های آن همیشه شلوغ هستند و بزرگترین و زیباترین هتل ها در گومبت هستند. خانواده ها و فرزندانشان می توانند از ساحل کم عمق و طولانی و انواع و اقسام سرگرمی های آبی گومبت لذت ببرند .

بدروم
تور دهکده بیتز

بیتز دهکده آرام و زیبایی در حدود ۵ مایلی بدروم است. سواحل زیبا و بکری دارد و در مدت کوتاهی می توانید از بدروم به آنجا برسید. اگر با خودروی شخصی به آنجا می روید، به راحتی پارکینگ پیدا می کنید، در غیر این صورت تاکسی ها شما را به آنجا می برند. این دهکده به خاطر باغ های نارنگی اش معروف است. همچنین ورزش های آبی مثل اسکی روی آب در اینجا بسیار محبوب است. در پلاژهای آن ، می توانید از سایبان ها، چترها و بالش های رایگان استفاده کنید .
تورگوت رئیس مارینا

دی-مارین تورگوت رئیس در نوک شبه جزیره بدروم واقع شده است که رنگ سبز زیبای خشکی با رنگ آبی زلال دریای اژه ادغام می شود. خانه های سفیدرنگ زیبا با جلوه گیاهان بگونیا، شمعدانی و خرزهره، چشم انداز و منظره این لنگرگاه کوچک، تجلی بخش بازی رنگ هاست. این لنگرگاه مدرن ترین لنگرگاه سواحل دریای اژه است که مسحور شدگان دریا را با فناوری مدرن و زیرساخت پیشرفته لنگرگاهی و زیبایی منحصر بفرد طبیعت و محیط تاریخی آشنا می کند.
صبحانه اصیل ترک

در ترکیه خوردن صبحانه کامل سنتی ترکیه بهتر از هرچیز دیگری است. هر چه از شهر دورتر بروید، یافتن صبحانه بهتر و اصیل تر راحت تر می شود – اگر جایی که می روید پاتوق محلی ها باشد، بهتر است همانجا بروید. صبحانه عالی و کامل ترک شامل نان تازه، زیتون، پنیر، خامه، چای ترک، گوزلمه، نیمرو، گوجه، فلفل و خیار می شود.
بازار هفتگی بدروم

بازار هفتگی بدروم سه شنبه ها برگزار می شود و مردم برای خرید به سوی این بازار می شتابند . در این بازار می توانید انواع کالاهای تقلبی و لباس، ساعت، کفش، اسباب بازی، کیف و چیزهای دیگری بخرید که برند اصل نیستند، ولی بسیار شبیه به اصل هستند. همچنین می توانید از دستفروش ها خوراکی هایی مثل تخم مرغ، سبزیجات و گل های خشک و علفی جات بخرید. فروشندگان محصولات مزرعه خود را برای فروش به این بازار می آورند، اغلب آنها زنانی هستند که لباس محلی پوشیده اند .
 
پاسخ
#2
[تصویر: bosphorus_bridge%20midle.jpg]

استانبول به عنوان پایتخت حکومتهای بزرگ تاریخ و قرار گرفتن در کنار دریا همواره یکی از شاهراه های بازرگانی در طول تاریخ بوده است این ویژگی همراه با پیشرفت ترکیه در سالهای اخیر باعث بوجود آمدن مراکز خرید متنوع بسیار شیک همراه با خیابانهای بسیار شیک و متنوع در این شهر گردد که در این بخش به معرفی چند خیابان معروف این شهر می پردازیم.
Istiklal Caddesiخیابان استقلال مسلما معروفترین خیابان استانبول است که در منطقه Beyoglu و منطقه اروپائی استانبول واقع گردیده است.در گذشته این خیابان به نام Cadde-i Kebir یا خیابان بزرگ نامیده می شد که بعد از انقلاب ترکیه در سال 1923 به این نام تغییر پیدا نمود.روزانه میلیونها نفر از مردم ترکیه برای گردش و تفریح به این بلوار زیبا آمده و از فروشگاهها سینماها رستورانها کافه ها مساجد کنیسه ها گالری های هنری مغازه ها سفارت خانه ها و سایر دیدنیهای این بلوار زیبا و قدیمی لذت می برند و این بلوار به یکی از تفرجگاههای مردم تبدیل گردیده است.یک قطار تراموای توریستی برای تور استانبول نیز گردشگران را در یک مسیر 3 کیلومتری از میدان تقسیم تا میدان تونل هدایت می کند تا بتوانند زیبائیهای این مسیر را از داخل تراموا نیز ببینند.همچنین متروی این منطقه دومین متروی قدیمی جهان بعد از متروی لندن است که در نوع خود دیدنی می باشد و برای افرادی که نمی خواهند ترافیک میدان استقلال را نحمل کنند یا به پاهای خود فشار بیاورند یا بخواهند از معماری قرن 19 لذت ببرند گزینه بسیار خوبی است.فروشندگان ترک در این مسیر از فروش اجناس خود در میان نام آوران بزرگ پوشاک که هر کدام دارای شعیه ای در این بلوار هستند نا امید نیستند زیرا خود شان از جمله صادر کنندگان پوشاک در سطح جهان هستند و می توانند با آنها رقابتی سخت و نزدیک را داشته باشند.ضمن اینکه مسافران می توانند در اطراف خیابان تونل از دست فروشان یا مغازه ها اجناس ارزانتر را خریداری نمایند.شما اگر میخواهید غذاها و نوشیدنیهای ترک را نه در رستورانهای گران بلکه در رستورانهای خیابانی باقیمتی ارزان میل کنید می توانید شبها سری به این خیابان زده و از غذاهای ارائه شده توسط رستورانهای خیابانی با قیمتی ارزان استفاده کنید زیرا استانبول یکی از 10 شهر معروف دنیا از نظر رستورانهای خیابانی است.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد 10 شهر معروف ازنظر رستورانهای خیابانی لطفا اینجا کلیک کنیدبرای کسب یک تجربه ترکی سری به meyhanes off Balik Pazari (Fish Market) یا بازار ماهی استانبول در منطقهNevizade Street بزنید یا اگر انرزی خود را از دست داده اید و به دنبال کسب انرژی مضاعف هستید سری به کافه های شبانه این خیابان بزنید و از انواع کافه ها رستورانها و بارهای شبانه آن همراه با انواع موسیقی غربی و سنتی لذت کافی ببرید.این خیابان همچنین دارای تعداد زیادی از اماکن محبوب از جمله عبادتگاهها کلیساها ارتدکس رومی ارمنی کاتولیک و همچنین مساجد مسلمانان نیز می باشد که می تواند برآورنده نیازهای تاریخی بازدیدکنندگان نیز باشد.
[تصویر: istiklal%20street.jpg]

Bahariye Street
این خیابان مخصوص پیاده روی در منطقه آسیائی استانبول و در منطقه Kadikoy یکی از مناطق معروف برای خرید در میان مردم استانبول است. این خیابان با یک انطباق از معماری گذشته مکانی بسیار مناسب برای خرید اهالی است.فروشگاهها و بوتیکهای کوچک و فروشگاههای زنجیره ای موجود در این منطقه آن را به یک محل خرید برای طبقه متوسط و نوجوانان ترکیه کرده است. به همین دلیل این خیابان همواره در مقابل خیابان استقلالل قرار گرفته است.این خیابان مرکز خرید واقع شده در طول خیابان Bahariye از مرکز خرید شهر یعنی Kadikoy تا Altiyol و نوار ساحلی در منطقه Moda که منطقه بسیار زیبائی را برای پیاده روی و گردش و تفریح پدید آورده است که هر بیننده ای می تواند از امکانات موجود در این خیابان مانند کافه ها رستورانها سینماها کافه ها و فروشگاهها استفاده کند و روز خوبی را سپری کند.از جمله دیدنیهای این خیبان و منطقه گاو نر برنزی بزرگی است که در منطقه Kadikoy قرار دارد و بوسیله تراموا می توانید به این منطقه رفته و از آن بازدید نمائید. در هنگام تور استانبول و عبور از این خیابان و برای بازدید از گاوبرنزی در سمت چپ خیابان می توانید از خیابان گلفروشها و منطقه ای که هنرمندان محلی محصولات هنری و دستی خود مانند انواع نقاشی مجسمه شیشه های رنگی جواهرات دست ساز و سایر صنایع را با قیمتهای متفاوت و کیفیتهای متفاوت خریداری نمود.با مراجعه به خیابانهای فرعی و پشتی این خیابان می توانید از مغازه هائی که فروشندگان آن انواع لباس زیر و رو کیف های دستی زنانه و مردانه جواهرات و کفش را بر اساس مد روز خریداری کنید.اگر از خرید و گشت و گذار در این خیابان خسته شدید نگران استراحت کردن نباشید می توانید از انواع رستورانها کافی نت ها و کافه ها برای صرف چای غذا و یا یک استراحت میان وقت استفاده کنید.از دیگر جاذبه های تور استانبول ساختمان اپرای استانبول با ظرفیت 500 نفر است که تاریخ ساخت آن به 1924 برمیگردد و به تازگی بازسازی شده است و برنامه های موسیقی رقص باله و نیز سایر برنامه های متعددی در این محل اجرا می گردد که هوادا Galip Dede Streetران بسیاری نیز دارد.Bagdat Streetخیابانی که بنظر می رسد تمامی ندارد واقع شده در بخش آسیائی استانبول و مملو از رستوران ها کافه ها فروشندگان ماشین های لوکس فروشگاههای زنجیره ای و بوتیکهای رنگارنگ کوچک و بزرگ که چشم هر بینند ه ای را به خود جلب می کند. خیابانی که در آن از معرفترین مارکهای معتبر بین المللی تا فروشگاههای کوچک در آنشعبه دارند و آن را به یک مرکز خرید بسیار معروف در استانبول تبدیل نموده است که روزانه صدها بازدید کننده را به خود جلب می کند.این خیابان برای قرنها پل ارتباطی قسطنطنیه و آناتولی بوده است تا اینکه در سال 1638 توسط این نام توسط سلطان عبدالحلیم دوم به این خیابان داده شد.اگر چه این خیابان در طول سالها برای تعریض خود بارها تغییر شکا داده و بسیاری از ساختمانهای آن تخریب و از بین رفته است اما همچنان از بهترین خیابانها در استانبول با مرغوبیت ویژه و خاص است. نزدیکی به دریای مرمره و وجودامکانات خاص رفاهی و تفریحی در کسب این موقعیت ویژه برای این خیابان سهم ویژه ای داشته است.این خیابان امروزه به محل مد غیر رسمی در استانبول تبدیل گشته است که در آن دختران با کفشهای پاشنه بلند انواع مدهای لباس را ارائه کرده یا باشگاه ماشین سواری آن محلی برای ثروتمندان است که با انواع ماشینهای گران قیمت خود به یکدیگر فخر می فروشند.ضمن اینکه این خیابان به محلی از مجموعه مارکهای داخلی ترکیه و خارجی مانند Dolce & Gabbana, Burberry, Naked, Louis Vuitton, Mango, Zara, Lacoste, NARS Cosmetics & Vakko و چندین فروشگاه زنجیره ای معتبرتبدیل گردیده است که می تواند هر گونه ذائقه ای را ارضاء کند.در کنار تمام این مراکز پر هیاهو انواع کافه ها رستورانها و کافی نت ها می تواند محلی آرامش بخش و به دور از هیاهو را برای شما تدارک ببینند تا ساعاتی را در این اماکن آرام به استراحت و تجدید قوا بپردازید.
[تصویر: bagdat%20street.jpg]

Galip Dede Street
این خیابان از انتهای خیابان استقلال تا پائین خیابان تونل یا از ایستگاه Tram در خیابان تونل مستقیم تا تقاطع دریا ادامه دارد این خیابان تا قبل از قرن 17 به نام شاعر صوفی بوده و محل خرید و فروش انواع ادوات موسیقی بوده است.این محل هم اکنون نیز محل لرائه انواع موسیقی های ترکی و غیر ترکی به شکل نوار ویدئو Cd یا انواع ملزومات موسیقیائی است که به علت ارائه انواع موسیقی های مدرن سنتی محلی و غیر محلی دارای شهرت خاصی در میان مشتریان خاص خود می باشد.
[تصویر: galip%20dede%20street.jpg]
[b]Nisantasi[/b]
این خیابان یکی از با کلاس ترین خیابانهای اطراف استانبول است این خیابان محل هنرمندان برجسته روشنفکران و ادبا ی معروف ترکیه است که به مرور زمان دارای ساختمانهای ظریف تاریخی فروشگاههای متعدد کافه ها رستورانها و مراکز تفریحی متعدد دیگر است که این عوامل در کنار یکدیگر باعث شده است که این محل به یکی از خیابانهای پر رفت و آمد و معروف استانبول تبدیل گردد.از این خیابان چهار خیابان دیگر منشعب می شوند که عبارتند از:Rumeli Avenue / Tesvikiye Avenue / Valikonagi Avenue /Abdi Ipekçi Avenueخیابان Tesvikiye به عنوان مرکز مد لباسهای متعدد با مارکهای معروف بین المللی مانند Gucci , Emporio, Armani و سایر مارکهای معروف است و به عنوان یکی از مراکز خرید جلیگاه خاصی را برای خود کسب کرده است.یکی از معروف ترین خیابانهای این ناحیه به نام Abdi Ipekçi به عنوان یکی از گرانترین خیابانهای این منطقه که دارای قیمت بسیار بالائی است از شهرت خاصی برخوردار است که این خیابان را به مرکزمدهای گران قیمت و درجه یک تبدیل نموده است به طوریکه فروشگاههای این خیابان از بالا تا پائین دارای بهترین و شیک ترین دکور و مدهای جدید از لباس گرفته تا کیف کفش لباس عقد و عروسی تا شکلاتهای مد روز هستند به عبارتی هرآنچه را که مد روز می باشد در این ناحیه قابل تهیه کردن می باشد.از مارکهای معروف دیگر که در این منطقه قابل دیدن می باشد می توان به Hugo Boss, Tod's, DKNY, Louis Vuitton, Cartier, Prada, Hermes, Gucci, Armani, Ermenegildo Zegna, Chanel, Escada, Burberry, Valentino, Roberto Cavalli, and Armani اشاره کرد.زمانی که وقت استراحت شما در این ناحیه زیبا می رسد یکی از رستورانها بارها کافه ها و غذاخوریهای شیک این ناحیه شما را به خود جلب می کند و می توانید از یک رستوران شیک همراه با غذای خوب لذت ببرید.برای رسیدن به این خیابان می توانید از تاکسی های موجود در میدان تقسیم یا از مترو در این میدان استفاده کنید که طبعا مترو بهترین وسیله برای رسیدن به این خیابان است.
 [تصویر: nisantasi.jpg]
[b]Besiktas St[/b][b]reet[/b]
مخلوطی عجیب و غریب از مد اروپائی 1970 و معماری ساختاری ترکیه با یکدیگرکه حاصل آن خیابان بشیکتاش گردیده است.از آنجائیکه سطوح دسترسی به این خیابان در سطح وسیعی قرار دارد و قیمت آنها نیز مناسب می باشد و نیز به واسطه نزدیک بودن به مراکز دانشگاهی و عمومی این خیابان به یکی از مراکز معروف برای اقامت افراد قشر متوسط جامعه تبدیل گردیده است.این خیابان همچنین محل یکی از بزرگترین و بهترین تیمهای ترکیه به نام بشیکتاش می باشد که این استادیوم با یک پیاده روی آسان از این محل قابل دسترسی است و همین امر باعث رفت و آمد بسیاری از هواداران این تیم معروف در این خیابان گردیده است.بشیکتاش همچنین به خاطر کاخهای خود نیز شناخته شده است کاخهائی که متعلق به قرن نوزدهم میلادی می باشد کاخهائی که با انواع مرمرهای زیبا تزئین شده و محل اقامت رئیس جمهوران کشور ترکیه بوده است در میان این کاخها می توان به معروفترین آنها یعنی کاخ دولما باغچه اشاره نمود.در قسمت مرکز خیابان شما می توانید اجناسی را باقیمتهای مناسب مانند لوازم الکترونیکی کتاب مدهای جدید با قیمت مناسب و یا موزیکهای جدید را از فروشگاههای آن خریداری کنید.ضمن اینکه می توانید نیم نگاهی هم به رستورانهای این منطقه داشته باشید و از غذاهای دریائی یا گیاهی آنها استفاده کنید.

[تصویر: besiktas-fish-market-architecture-interior.jpg]

 

 
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  4 جاذبه مهم گردشگری شیراز abbasa30 1 115 10-10-2015، 01:41 PM
آخرین ارسال: tabesh
  گردشگری :آشنایی با تاریخ شهرهای ترکیه tabesh 2 172 16-09-2015، 01:39 PM
آخرین ارسال: tabesh
  چرا ترکیه در گردشگری موفق است؟ abbasa30 0 93 13-09-2015، 05:14 AM
آخرین ارسال: abbasa30
  1 دلیل برای موفقیت ترکیه در گردشگری abbasa30 0 74 13-09-2015، 04:12 AM
آخرین ارسال: abbasa30
  راهنماي گردشگري آلانيا ترکیه tabesh 0 79 03-09-2015، 11:47 AM
آخرین ارسال: tabesh
  در سفر به ترکیه از قلعه بدروم دیدن کنید ! tabesh 1 79 03-09-2015، 11:24 AM
آخرین ارسال: tabesh
  سفر به ترکیه و بهترین مکان های دیدنی tabesh 0 50 31-08-2015، 11:10 PM
آخرین ارسال: tabesh
  جاذبه های گردشگری استانبول masterina 0 72 23-08-2015، 08:41 AM
آخرین ارسال: masterina
  5 جاذبه گردشگری از شهر ساخلی آنتالیا abbasa30 0 96 21-08-2015، 01:52 AM
آخرین ارسال: abbasa30
  5 جاذبه جذاب گردشگری شهر استانبول abbasa30 0 56 19-08-2015، 12:51 PM
آخرین ارسال: abbasa30

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان