امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راه اندازی شبکه
#1
برای راه اندازی شبکه تعریف های زیادی می توان داشت، اما به طور کلی به مجموعه ای از فعالیت ها و خدمات که در نتیجه آن یک شبکه کامپیوتری شکل بگیرد، راه اندازی شبکه می گویند. خواه این شبکه متشکل از چند کامپیوتر و یک اکسس پوینت ساده جهت برقراری ارتباط باشد، خواه شبکه ای شامل هزاران کامپیوتر، سوئیچ، سرور و فایروال و سایر تجهیزات باشد. در واقع راه اندازی شبکه یک مفهوم کلی می باشد که شاید نتوان تعریف ثابتی برای آن داشت.
[تصویر:  Network_Cabling_2.jpg]
از دیدگاه پردیس پارس به عنوان مجری خدمات شبکه، راه اندازی شبکه شامل یک سری فرآیندهای تعریف شده می باشد که منتهی به ایجاد یا ارتقاء یک شبکه کامپیوتری می شود. این فرآیندها شامل بررسی زیرساخت شبکه، تجهیزات موجود شبکه و یا تجهیزات مورد نیاز، بررسی ابعاد شبکه، طراحی پلن مناسب، بررسی هزینه های مربوطه، زمان مورد نیاز برای انجام پلن و آینده نگری برای نگهداری بستر راه اندازی شده می باشد.
بیشتر فعالیتهای راه اندازی شبکه مربوط به زیرساخت شبکه می باشد. مثلاً در نظر گرفتن ابعاد شبکه از لحاظ تعداد شعب، تعداد واحدهای کاری و تعداد کاربران شبکه، طراحی و انتخاب بهترین نحوه ارتباط بین شعب، بررسی و انتخاب مناسب ترین تجهیزات برای استفاده در شبکه، بخشی فعالیت های مربوط به زیر ساخت شبکه می باشند.
طراحی پلن و راه اندازی شبکه برای شبکه های بزرگ نیازمند تشکیل یک گروه متشکل از تخصصهای مختلف می باشد. نتیجه این هم فکری و آنالیز مناسب می تواند ایجاد یک شبکه کامپیوتری ایده آل را رقم بزند. تیم پردیس پارس با بهره گیری از تجارب و تخصص همکاران خود سعی بر ارائه راهکارهای مناسب در زمینه راه اندازی شبکه های کامپیوتری دارد.
جهت راه اندازی و یا ارتقاء زیرساخت شبکه، تیم پردیس پارس در صورت تمایل مشتریان امکان ارائه تجهیزات لازم جهت راه اندازی و یا ارتقاء بستر سخت افزاری شبکه را دارا می باشد. در این راستا پردیس پارس با شرکتهای معتبری که ارائه دهنده تجهیزات می باشند قرارداد همکاری عقد نموده است.
برای مشتریانی که آشنایی زیادی با برندهای تولید کننده تجهیزات شبکه ندارند پیشنهاد می شود که از خدمات پردیس پارس استفاده نمایند چرا که فعالیت اصلی و عمده  پردیس پارس راه اندازی و پشتیبانی شبکه بوده و به همین علت از بهترین برندها استفاده خواهد نمود و جهت به حداقل رساندن ریسک کار و اطمینان خاطر کارفرما کلیه تجهیزات را گارانتی اصلی تهیه و ارائه خواهد نمود.
تجهیزات قابل ارائه توسط پردیس پارس شامل انواع سرور رکمونت (Rack-mount)  و تاور (Tower) با برندهای HP, Intel, IBM, SuperMicro, ASUS, DELL، انواع سوئیچ و روتر با برندهای سیسکو، D-Link، TP-Link، MicroNet، میکروتیک، 3Com و سایر تجهیزات شامل انواع کابل، انواع رک، انواع مودم، تین کلاینت، زیرو کلاینت و سایر تجهیزات می باشد.همچنین کارشناسان ما پاسخگوی سوالات تخصصی شما در زمینه های تخصصی میباشند.
  
پاسخ
 سپاس شده توسط saharrahin


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان