امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کارت RFID در مقابل کارت NFC
#1
 
RFID radio frequency identification و NFC ( near-field communication ) در مفهومی نزدیک به یکدیگر تکنولوژی ارتباط وایرلس و بی سیم را دربر میدارد و کاربردهای بسیاری در تجهیزات کنترل دسترسی، پرداخت اینترنتی و غیره را دارند. RFID اولین بار در سال 1983 و در گامی جلوتر و پیش تر از NFC مورد بهره گیری قرار گرفت. اغلب افراد با واژه ار اف ای دی RFID و اخبار آن مطلع می باشند اما تعداد محدودی در خصوص وجود دستگاه NFC در گوشی موبایل ها آشنا می باشند.
تفاوت NFC و RFID
NFC در 13.56 MHz قابل اجرا می باشد که در تقابل با RFID از فرکانس بالاتری برخوردار می باشد. NFC قادر به ایجاد ارتباط دوطرفه خواهد بود و در تعاملات پیچیده تر مانند شبکه peer-to-peer (P2P) بهره گیری می شود.
NFC محدود به ارتباطات نزدیدک تر در تقریب 5cm و یا کمتر می باشد.
فقط یک تگ NFC در هر زمان قابل اسکن خواهد بود.
این خصیصه ها امکان پرداخت موبایلی را بهبود بخشیده است و بدین واسط است که NFC به منظور انجام تعاملات نزدیک استفاده می شود. نکته قابل توجه این می باشد که NFC اکنون در اکثریت گوشی موبایل قابل دسترسی می باشد که برجسته ترین تمایز میان NFC و RFID می باشد. RFID در واقع به واسط موج های رادیویی ارتباط را ایجاد می نماید که بدین منظور از تگ ها، انتن و دستگاه دریافت کننده استفاده می نماید. در NFC نیز، تگ های NFC به واسط دستگاه NFC دریافت و خواننده می شود. داده های موجود در این تگ ها می تواند در قالب دستورهای مشخص معین نماید کدام اپلیکیش موبایل را فراخوانی نماید.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان