امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قوانین پاسخگویی به تست های قرابت معنایی کنکور
یکی از سخت ترین قسمت های بخش ادبیات وزبان فارسی تست های قرابت معنایی هستن که معمولا بیشتر بچه ها ازخیرش میگذرن اما من روشی رو بهتون میگم که خودم ازش استفاده کردم و جواب داد.
در تست های قرابت مهمترین اصل داشتن دامنه لغات وسیع وتوانایی در معنا کردن یا به فارسی برگرداندن جملات است که اون هم مستلزم مرور و تمرین است اما پیش از اقدام  به تست زنی شما باید به طور کلی روی کلمات و اعلام
های پشت کتاب درسی و کلمات اضافه تر موجود در متن درس ها تسلط داشته باشین..
روش پیشنهادی:
بهترین نوع قرابت ها اون مدلیه که میپرسن با کدوم بیت قرابت داره توی این تست ها کار سبکتره اما سخت ترین نوع این سوالات اینه که بپرسن باکدام مفهوم نزدیکتری داره که در اکثر مواقع خود استادهای ادبیات هم به پاسخی مخالف طراح میرسن و این بیانگر این موضوعه که این نوع سوالات قرابت معنایی کاملا سلیقه ای طرح میشن بدون هیچ چارچوبی!!!!!
برای سولات قرابت: بیت رو برای خودتون تحلیل کنید یعنی بغیر از معنای اون،قصد شاعر یا نویسنده رو هم از بیان این بیت باید بدونید(مثال برای ابیات عاشقانه:عشق زمینی یا معنوی) و با تحلیل بسیار سریع ۴گزینه به هم مفهومی
اونا پی ببرید یعنی ممکنه توی هر چهار بیت راجع به عشق صحبت شده باشه وشما باید پی ببرید که کدوم یک به معنی بیت مذکور نزدیکتره.
شاید توضیحات منو بسیار سطحی بدونین اما در واقع هیچ راه میانبری برای تست های قرابتی وجود نداره و تنهااین ۴اصل برای درک بهتر سوال به کمک شمامیاد.
۱:سرعت عمل
۲:دارا بودن دامنه لغت وسیع
۳:آشنایی با این مدل تست بوسیله مرور تست های گذشته
۴:توانایی درک مفهوم مورد بحث در بیت
باتشکر از خانوم آرزو سارلی

آینده چیزی نیست که انسان به ارث ببرد
بلکه چیزیست که خودمیسازد
پس اندیشه رابه جست وجو ویافتن راه حل چگونه ساختن به کارگیریم...

خدااایا دلم گرفته.......ازخیلی ها.......!!!!؟؟؟؟

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان