امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روشهای از بین بردن بوی بد عرق بدن
#1
بوی عرق بدن افراد بیماری محسوب نمی‌شود‏ ‎. بعضی وقت‌ها افرادی که مشکلتعرق دارند، ممکن است متوجه نباشند که بوی بدن آنها‏‎ ‎دیگران را اذیتمی‌کند.
به غیر از باکتری‌ها، دلایل مختلف دیگری نیز در این امر دخیل ‎هستند، از آن جمله‎:

- در مواردی که غدد عرقی بیش از حد فعال شوند.

- ‎‏ مواد سمی یا مواد گیاهی از قبیل الکل، سم آرسنیک، سم سیانید یا‎ کشیدن‎ ‎سیگار،‎ گاهی باعث این مسأله می‌شوند‎.

- ‎عفونت‌هایی از قبیل عفونت‌های ریوی، عفونت‌های پوستی، بیماری‌هایمقاربتی یا‎ عفونت‎ ‎مجاری ادراری‎ نیز می‌توانند باعث بروز این بوینامطبوع شوند‎.

پیشگیری

‎نکاتی که باید برای پیشگیری رعایت کرد، عبارتند از‏‎:

‎رعایت نظافت شخصی، استحمام روزانه و تعویض روزانه‏‎ ‎لباس‌ها. همچنین جنسلباس‌هایی که به تن می‌کنیم، در کم کردن تعرق نقش بسزایی دارند. ‎لباس‌هاینخی معمولاً به سرعت عرق و بوی بد را جذب می‌کنند‎.

- ‎دقت در نوع تغذیه به کاهش میزان بوی بدن کمک می‌کند. مثلاً از خوردنبعضی از‏‎ ‎غذاهای تند با ادویه‌هایی مانند کاری، زیره و سیر خودداریکنید. ‏
کمبود‎ ‎روی ‎در بدن مشکل تعرق را افزایش می‌دهد، به این دلیل کهاین ماده به دفع سموم‎ ‎بدن کمک می‌کند. نوشیدن میزان کافی آب و مایعات،غدد ترشح‌کننده اِکرین را فعال‎ ‎می‌سازد که باعث رقیق‌تر شدن عرق آپوکرینمی‌شود‎.

- ‎استفاده از اسپری و دئودورانت فقط بوی بد را می‌پوشاند و گاهی سببافزایش بوی ‎بد بدن می‌شود. در انتخاب دئودورانت هم توجه کنید و مواظبباشید آنها را از نوعی انتخاب کنید که حاوی روی‏‎ ‎و آلومینیوم باشند،زیرا که این مواد باکتری‌هایی که مسبب بوی بد بدن هستند را کاهش‎ می‌دهند‎.

درمان های خانگی

‏- پس از استحمام آب شلغم را زیر بازوهایتان بمالید. برای تهیه آب شلغمابتدا آن را رنده کرده و داخل یک پارچه نازک بریزید و فشار‏‎ ‎دهید وعصاره آن به دست آید. این عصاره را با یک قاشق چایخوری به زیر بازوهایتانبمالید و ماساژ‏‎ ‎دهید‎.

‎‏-‏‎ ‎استفاده از جوش شیرین بوی بد زیر بغل و پاهای شما را کاهش می‌دهد‎.

‎‏-‏‎ ‎چند‎ لیموترش ‎را در دست خود کم‌کم فشار دهید تا نرم شود. سپس ازوسط به دو نیم کنید و به زیر بازوهایتان بمالید تا هسته‌های آن بیرون آید. سپس حمام کنید.
 
اگر زیر بغل شما موهای‏‎ ‎زائد دارد، یک روز قبل از اینکار، موهای موجود در زیر بغل را بتراشید تا اسید لیموها بوی بدن‎ ‎شما رااز بین ببرد‎.

‏-‏‎ ‎هر روز به حمام بروید و بعد از آن به زیر بازوهایتان پودر بزنید. این کار‎ ‎علاوه بر اینکه بوی بدن را می‌گیرد، پوستتان را نیز سفیدمی‌کند‎.

‎‏-‏‎ روغن زیتون،‎ آب‎ پرتقال،‎ ‎آب لیمو و گریپ فروت هم موادی هستند کهمی‌توانید استفاده کنید. توجه داشته ‎باشید که افشره آنها باید تازه باشد.
 
زیر بازوهایتان یا هر قسمتی از بدن که لازم‎ ‎است را پودر بزنید. جوششیرین را به افشره اضافه کنید و به زیر بغل خود بمالید، سپس‎ ‎با روغنزیتون پاک کنید. به این ترتیب بوی بدن شما از بین خواهد رفت‏‎.

‎‏- اگر گوشت و مرغ می‌خورید و با مشکل بوی بد بدن مواجه هستید، رژیمغذایی خود‏‎ ‎را عوض کنید. مصرف گوشت و مرغ را کاهش دهید و خود را بهخوردن سبزیجات عادت دهید‎.

‎این توصیه‌های غذایی هم کمک‌کننده، هستند‎:

- ‎هر روز ناشتا قبل از صبحانه 500 میلی‌گرم پودر جوانه ‌گندم را در آب حلکنید و‏‎ ‎بنوشید. اگر سوپرمارکت‌های اطراف خانه شما جوانه گندم تازهدارند، می‌توانید از‎ ‎جوانه گندم تازه استفاده کنید.
 
توجه داشته باشیدمحلول جوانه را با معده خالی و با‏‎ ‎آب معدنی بنوشید. کلروفیل بوی بدن رابه صورت چشمگیری کم می‌کند یا کاملاً از بین ‎می‌برد.‏

‎- اگر کشمکش‌های عصبی باعث می‌شود که تعرقتان افزایش یابد چای سبز‎ بنوشید. یک قاشق چایخوری چای سبز خشک یا دو عدد چای کیسه‌ای را در یکفنجان آب‎ ‎بریزید و بگذارید به مدت 10 دقیقه خیس بخورد و کم کم در طولروز آن را بنوشید.
 
این ‎چای به شما کمک می‌کند آرامش پیدا کنید و دیگر عرق نکنید
امضاء :

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد....!
پاسخ
 سپاس شده توسط افسانه پناهی


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان