امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اثبات خدا ( حل یک شبهه)...........
وجوه یومئذ ناضره الی ربها ناظره...

سلام به همه بچه های مخی .....
همون طور که تاپیک از اسمش معلومه سوالی که خیلی از ماها همیشه داریم در مورد وجود و اثبات خداس بعضی وقتا نمیتونیم برا یکی که ازمون مپرسه خدا وجود داره یا نه جواب قانع کننده ای بدیم .......
لطفا تو این تاپیک دلیل های خودتون رو ترجیحا بگید و از دلیل های استنادی و تقلیدی استفاده نکنید........(اصول دين تحقيقي هستند نه تقليدي يعني هر شخصي خودش با تعقل خودش بايد به اونها «رسيده» باشه نه از كسي گرفته باشه).............
« الهی و ربی من لی غیرک »
پاسخ
 سپاس شده توسط Hamid Jafary Pooya ، WiSe ، yaran ، مهسا.م
خب بسم الله
اول از همه خودتون شروع کنید.
پاسخ
 سپاس شده توسط yaran ، مهسا.م
ي رابطه رياضي براي اثبات خدا وجود داره ك خيلي جالبه...
ي روز يكي از پسراي كلاسمون سر كلاس خوندش...خيلي جالب بود...
من ك عمرا برم ازش بگيرم...ولي شما اگ اينو دارين بذارين
این نیز میگذرد...
پاسخ
 سپاس شده توسط Hamid Jafary Pooya
چه عیبی داره عدو شود باعث خیر.......
دوستان عیب کنندم که چرا دل به تودادم

باید اول به تو گفتن که چنین خوب چرایی

پاسخ
 سپاس شده توسط مهسا.م
خب اول از همه از نظر عقلی: هر چیزی که تو این دنیا هس نیاز به ی خالقی داره که اون خالق بی نیاز باشه من وقتی به چیزی نیاز دارم باید وجودی رو انتخاب کنم که بی نیاز باشه.........
از نظر قرآن : تو قرآن کریم شما نمیتونید آیه ای رو بیارید که خدا رو ثابت کرده باشه آیه های قران مربوط به توحید و صفات خداونده و اثبات کار متکلمین و فلاسفه هست.
امام علی می فرمایند (( در هر چیزی نگاه میکنم خدا را میبینم )) این ی سخن سنگینیه !!!!!!!! همون شعر معروف باباطاهر مصداق همین سخنه ( به دریا بنگرم دریا تو بینم** به صحرا بنگرم صحرا تو بینم ......)
در قرآن و احادیث برای خداشناسی به تفکر و تعقل در جهان و حتی خود ما توصیه شده ........ آيه 5، سوره ق: «أَ فَلَمْ يَنْظُرُوا إِلَى السَّماءِ فَوْقَهُمْ كَيْفَ بَنَيْناها وَ زَيَّنّاها وَ ما لَها مِنْ فُرُ ........ وحدیث معروف در این مورد: ( من عرف نفسه فقد عرف ربه)

خب اینایی که من گفتم دلیل های استنباطیه ب نظر من مهمترینش همون رابطه ی نیاز و بی نیازه.......
« الهی و ربی من لی غیرک »
پاسخ
 سپاس شده توسط WiSe

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان