امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خرشیطون......بالهجه برازجانی.....نویسنده : میش رمضون برازجانی & چاپ در نشریه مردم جنو
[تصویر:  10303791_1603194133239233_948041924246010578_n.jpg]

خِر ِ شیطون & نویسنده : میش رمضون برازجانی & چاپ در نشریه مردم جنوب

دیگ پسین زاغو اومد خونه تا احصاوش نه ایقه خوردا ، هر دِری که میومَد نهاش ، می کوویدش قِدِ هم ، بُنگش دادم گفتم بیو اینجو بینم ، اومد وِرُم ، گفتم: چته تو؟ زاغو گف: بوا میگما سیچه ناتر وختی یکی احصاوش خوردیمی و چپ رَه می رَف ، یه گپ تری میومَ وُ آرومِش می کِرد ، اُما ایسو بیس و پَیشتا گپ تر هم چارش نمی کنه ؟؟؟ گفتم: تو اول بوگو چه واویده تا مونم جواوته بدم ، زاغوگف: " پی بچیل کیچه میخاسیم فوتبال بازی کنیم ، بچیل تِـیل ِ اُوُردن نهادن توو دل ِ کیچه ، صُحاو توپ که نصف مانم نی ، تِـیل ِ ورداشت نهاد اِوِل ِ کیچه ، ما هرچی وَش میگفتیم دل ِ کیچه بختره ، ئی حالیش نِویمی که نِویمی و گپ خوشه می زه ، مُونم وش گفتم سِرته بُخاره خوتو توپت و انتخاو جُی تیرک دروازته و وِل کردم اومدم خونه ". گفتم: ها نپه جریان ای بیده ! خو یه مرتوه ی دیه سوالته بُپرس ، یادم رف، زاغو گف: بوا میگما سیچه ناتر وختی یکی احصاوش خوردیمی و چپ رَه می رف ، یه گپ تری میومَ وُ آرومِش می کِرد ، اُما ایسو بیس و پَیشتا گپ تر هم چارش نمی کنه ؟؟ گفتم: سی محضی که اوسُو شیطون خر داشت و هرکی سوار خر شیطون ویمی ، یه گپ تری میومد و حالیش میکرد که ئی خرکو امکانات نداره ، کیسه هوا نداره ، کولر نداره ، گردن خرکو هم هیدرولیک نیسه ، سرعتشم کمه و تش باد هم میا داخلش ، اما شیطون هم گوشی دِسِش اومد و یه وام کِتِ کـُلُفتی اِسَ و یه ماشین آخرین سیستمی اِسَ ، ایسو هرکی سوارش ویمو ، اول کولرشه میزنه ، یه نوار بندری هم مِیله ، عینک اَفتـُوی هم میزنه ری چیشش و پُی سرعته خداتا ئی ماشینکو ِ میرونه ، تازه Gps شیطون هم داخل ماشینکو نهاده ، دی دِلش قُرص ِ که رَهش دُرُسه ، ایسو هرچی شما بخِین بیـِین حالی ئی آدمکو کنین که کیسِیل ِ هُواش سیلاغه ، پاک پیچل ِ چرخِش شـُله و تسمه تایم ماشینکو وَختِشه که عِوِضِش کنی و گرنه جام میکنه و Gps ماشینکو هم ری شیطون تنظیم واویده ، ئی آدمکو حالیش نویمو و شما فقط خوتونه بَد نوم کردینه ، سیچه؟ سی محضی که نه تسمه تایم ِ میوینه ، نه کیسه هوا نه چی ، فقط گازه میوینه ، گاز ، ها بواجونی ها.

امضاء :

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد....!
پاسخ
والابخدامن نتونستم کامل بخونمش جزدوخط اول که بعدش هنگیدم .......... حالااگه شماتونستیدبخونیدش[img]images/smilies/biggrin.gif[/img][img]images/smilies/biggrin.gif[/img][img]images/smilies/tongue.gif[/img]
امضاء :

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد....!
پاسخ
نویسنده :مشهدی رمضان برازجانی
دیروزبعدازظهرزاغو(نمیدونم چیه)تااعصابش خیلی خورده.هردری که میومدجلوش میکوبوندبهم.صداش زدم گفتم بیااینجاببینم.
اومدپیشم.گفتم:چته تو؟زاغوگفت:بابامیگماچراقبلنایکی اعصابش خوردمیشدوبه راه اشتباه میرفت یه بزرگترمیومدوآرومش میکرد.اماحالابیست وپنج تابزرگترم بیادنمیتونن کاری کنن.
من گفتم اول توبگوچی شده تامنم جوابتوبدم.گفت:بابچه های کوچه میخواستیم فوتبال بازی کنیم بچه هاتیرک رواومدن گذاشتن وسط کوچه.صاحب توپ که نصف ماهم نمیشه اونوبرداشت گذاشت اول کوچه.ماهرچی میگفتیم وسط کوچه بهتره این حالیش نبودوحرف خودشومیزد.منم بهش گفتم خودتوتوپتو جای انتخاب تیرکت وبرگشتم خونه.
گفتم :هان پس جریان اینه.خب حالایه باردیگه سوالتوبپرس یادم رفت.پسرگفت:میگم باباچراقدیمایکی اعصابش خوردمیشد یه بزرگترمیومدوآرومش میکردولی حالا25تاهم باشن ازپسش برنمیان.
گفتم بخاطراینکه قبلا شیطون خرداشت وهرکی سوارخرش میشدیه بزرگترمیومدوبهش میفهموندکه این خرامکانات نداره!کیسه هوانداره کولرنداره .گردن خره هم هیدرولیک نیست!سرعتش هم کمه وآتش بادهم داخلش نفوذمیکنه.
شیطون یه گوشی دستش اومدویه وام  چندمیلیاردی هم گرفتو یه ماشین آخرین مدلم گذاشت زیرپاش

حالاهرکی سوارش میشه اول کولرمیزنه نواربندری هم میزاره عینک آفتابیشم میزنه وپامیزاره روگاز.تازه gpsشم فعاله.مامانشم فکرمیکنه راهش درسته.حالاهرکی میخوادبیادبه این حالی کنه که کیسه هواش سوراخه ،تمام پیچ هاشم شل شده وتسمه تایم ماشین هم وقتش رسیده عوض کنی وگرنه جام میکنه.وجی پی اسشم روشیطون تنظیم شده
این آدم حالیش نمیشه وفقز خودتونوبدنام میکنیدبراچی ؟برااینکه نه تسمه رومیبینه نه  کیسه هوارونه چیزدیگه ای رو.فقط گازومیبینه هاهمین

بیااینم ترجمه 

سکوت من هیچگاه نشانه ی رضایتم نبود
من اگرراضی باشم ..میخندم
پاسخ
 سپاس شده توسط مسعود وحید ، soshyant

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان