مهمان گرامی، خوش‌آمدید!
شما قبل از این که بتوانید در این انجمن مطلبی ارسال کنید باید ثبت نام کنید.

نام کاربری/ایمیل:
  

گذرواژه‌
  

جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

آمار انجمن
» اعضا: 47,900
» آخرین عضو: hosein@89
» موضوعات انجمن: 11,121
» ارسال‌های انجمن: 40,947

آمار کامل

آخرین موضوع‌ها
یادداشت تلخ نویس یا دل نو...
آخرین ارسال توسط: ستاره.ح
امروز، 02:29 AM
» پاسخ: 565
» بازدید: 18,053
بخش چهارم الزامات مدیریت ...
آخرین ارسال توسط: novinmarketing
26-10-2016، 12:54 PM
» پاسخ: 0
» بازدید: 39
نحوه تاسیس شرکت های هلدین...
آخرین ارسال توسط: novinmarketing
26-10-2016، 11:46 AM
» پاسخ: 0
» بازدید: 41
دستگاه برش لیزری لوح نوری...
آخرین ارسال توسط: novinmarketing
25-10-2016، 06:29 PM
» پاسخ: 0
» بازدید: 54
پیش گرمکن ها در دیگ بخار
آخرین ارسال توسط: novinmarketing
25-10-2016، 04:48 PM
» پاسخ: 0
» بازدید: 11
مدارک مورد نیاز برای ثبت ...
آخرین ارسال توسط: novinmarketing
25-10-2016، 04:09 PM
» پاسخ: 0
» بازدید: 22
لزوم ایمنی در آزمایشگاه ه...
آخرین ارسال توسط: novinmarketing
25-10-2016، 01:36 PM
» پاسخ: 0
» بازدید: 22
لزوم ایمنی در آزمایشگاه ه...
آخرین ارسال توسط: novinmarketing
25-10-2016، 11:07 AM
» پاسخ: 0
» بازدید: 13
تبلیغات ویدیویی و نقش ان ...
آخرین ارسال توسط: tabesh
24-10-2016، 04:24 PM
» پاسخ: 1
» بازدید: 14
ارزش تبلیغات و راه حلی بر...
آخرین ارسال توسط: tabesh
24-10-2016، 04:23 PM
» پاسخ: 1
» بازدید: 30

 
  بخش چهارم الزامات مدیریت انرژی ایزو ISO 50001
ارسال کننده: novinmarketing - 26-10-2016، 12:54 PM - بدون پاسخ

سازمان باید یک فرآیند طرح ریزی انرژی را مدون و جاری نماید.طرح ریزی انرژی باید با خط مشی انرژی سازگار بوده و منجر به فعالیت های گردد که به طور مداوم عملکرد انرژی را بهبود می بخشند.

طرح ریزی انرژی باید در برگیرنده بازنگری فعالیت هایی که بر عملکرد انرژی سازمان تاثیر دارند باشد.

یادآوری 1-شمایی از طرح ریزی انرژی در شکل الف-2 نشان داده شده است.

یادآوری 2- در دیگر استاندارد های ملی یا منطقه ای مفاهیمی همچون شناسایی و بازنگری جنبه های انرژی یا مفهوم صورت وضعیت انرژی در مفهوم بازنگری انرژی آمده است.

4-4-2 الزامات قانونی و سایر الزامات

سازمان باید الزامات قانونی قابل کاربرد و دیگر الزاماتی که در ارتباط با بازدهی،مصرف و کاربری انرژی مصوب شده اند را شناسایی و اجرا نموده و به آن ها دسترسی داشته باشد.

سازمان باید چگونگی کاربرد این الزامات را برای کاربری،مصرف و بازدهی انرژی تعیین نماید و باید اطمینان حاصل نماید که الزامات قانونی و دیگر الزاماتی که مصوب شده اند در ایجاد،اجرا و برقرار نگه داشتن سیستم مدیریت انرژی در نظر گرفته شده اند.

الزامات قانونی و دیگر الزامات باید در فصول زمانی معین بازنگری شوند.

4-4-3 بازنگری انرژی

سازمان باید بازنگری انرژی را تدوین،ثبت نموده و برقرار نگهدارد.روش ها و معیارهای مورد استفاده برای تدوین بازنگری انرژی باید مدون شوند.برای تدوین بازنگری انرژی سازمان باید:

الف)مصرف و کاربری انرژی را بر اساس اندازه گیری و سایر داده ها تجزیه و تحلیل نماید،یعنی :

-        منابع کنونی انرژی را شناسایی نماید؛

-        مصرف و کاربری گذشته و حال انرژی را ارزیابی نماید؛

ب) مواد بارز کاربری انرژی را بر اساس مصرف و کاربری انرژی شناسایی  تعیین نماید،یعنی :

-        امکانات،تجهیزات،سیستم ها،فرآیندها و کارکنانی که برای یا از طرف سازمان کار می کنند و اثر قابل توجهی بر مصرف و کاربری انرژی دارند را شناسایی نماید؛

-        دیگر موارد موثر بر کاربری بارز انرژی را شناسایی نماید؛

-        عملکرد کنونی انرژی در امکانات؛تجهیزات؛سیستم ها و فرآیندهای بارز شناسایی شده مرتبط با کاربری انرژی را تعیین نماید؛

-        مصرف و کاربری آتی انرژی را برآورده نماید.

پ)فرصت های بهبود عملکرد انرژی را شناسایی،اولویت بندی و ثبت نماید.

یادآوری – فرصت های بهبود می تواند مربوط به منابع بالقوه انرژی،استفاده از انرژی تجدید پذیر یا دیگر منابع جایگزین انرژی همچون  انرژی بازیافتی باشد.

بازنگری انرژی باید در فواصل زمانی معین و در صورت تغییرات عمده در امکانات،تجهیزات،سیستم ها یا فرآیند به روز شود.
http://www.icsiran.com/

 

  نحوه تاسیس شرکت های هلدینگ
ارسال کننده: novinmarketing - 26-10-2016، 11:46 AM - بدون پاسخ

1-تعابیر مختلف و تعریف کاربردی و مصطلح از شرکت تخصصی مادر (هلدینگ)
1-1-از شرکت تخصصی مادر یا هلدینگ تعابیر مختلفی چون شرکت مادر، شرکت دارنده، شرکت کنترل کننده، شرکت مالک، شرکت صاحب سهم و شرکت اصلی میشود.
1-2-شرکت مادر شرکتی است که از طریق داشتن مالکیت سهام، فعالیتهای شرکت دیگر را کنترل میکند و خود دارای فعالیت تجاری نمی باشد. فعالیت اصلی آن خرید سهام بیش از 50 درصد سهام شرکتهای دیگر است. اگر به منظوری غیر از کنترل کردن، سهام سایر شرکتها را خریداری نماید، شرکت کنترل کننده محسوب نمیشود بلکه شرکت سرمایه گذاری کننده است. شرکت مادر تنها براساس مسائل مالی شرکتهای تابعه تصمیم گیری میکند. 
 
2-تعریف شرکت فرعی (شرکت تابعه)
2-1- شرکتی که تمام یا بیش از نیمی از سهام آنرا شرکت دیگری داشته باشد.
توجه نمایید که شرکت تابعه یا فرعی با اصطلاحی بنام شرکت وابسته متفاوت است . شرکت وابسته، شرکتی است که به طور کامل یا غیر کامل با شرکت دیگری براساس قرارداد همکاری میکند و سرمایه گذاری شرکت مادر در آن کمتر از 50 درصد سهام می باشد. 
توجه نمایید که شرکت تابعه یا فرعی با اصطلاحی بنام شرکت همبسته نیز متفاوت است . شرکت همبسته شرکتی است که شرکت اصلی در شرکتهای تابعه آن سهامدار نبوده ولی حسب مورد، دارای مدیریت مشترک می باشند.
توجه نمایید که اصطلاح گروه یا GROUP شامل واحد اصلی و تمام واحدهای فرعی آن است که مشمول شرکت مادر تخصصی نیز میشود یعنی می توانیم به جای اینکه بگوییم شرکت هلدینگ ایران خودرو، از واژه گروه ایران خودرو استفاده نماییم.
 
 
3-تعریف شرکت مادر تخصصی در ایران:
در ایران به علت فقدان قوانین و مقررات جامع و تکتیکی در زمینه شرکتهای هلدینگ، اصطلاح شرکت هلدینگ و شرکت سرمایه گذاری را، به طور یکسان به کار می برند و تصور عموم بر این است که شرکت هلدینگ، یک شرکت سرمایه گذاری است، در حالیکه از نظر حقوقی، ساختار این دو شرکت با یکدیگر متفاوت و متمایز است. شرکتهای سرمایه گذاری، نهادی سود آفرین در امر خرید و فروش سهام می باشند ولی شرکت مادر، نهادی است که اداره شرکتهای تابعه را بر عهده دارد.
نکته : در قانون تجارت ایران غالبا کنترل یک شرکت توسط شرکت مادر،  از طریق تحصیل بیش از 50 درصد سهام آن معمول است و شرکتی که بیش از 50 درصد سهامش در اختیار شرکت دیگر است، شرکت فرعی تلقی میشود. 
مفاد 159 و 160 قانون تجارت و مواد 138 و 131 قانون مالیاتهای مستقیم، ایجاد مشکلاتی برای شرکتهای هلدینگ در زمینه افزایش سرمایه از طریق بالابردن مبلغ اسمی سهام یا از طریق فروش سهام جدید الانتشار و نیز در بحث نحوه استفاده از اندوخته توسعه، نموده است، جهت آگاهی بیشتر، مستندا به این مواد اشاره شده است:
 
4-تفاوت هلدینگ و حالت ادغام دو شرکت
با ادغام و اختلاط دو یا چند شرکت، یک شرکت واحد ایجاد میشود. پس از ادغام، شخصیت حقوقی شرکتهای ادغام شده، از بین میرود در حالیکه در حالت هلدینگ، حتی اگر شرکت مادر، صد در صد سهام شرکت فرعی را در تملک داشته باشد، موجودیت شرکت فرعی همچنان به صورت شخصیت حقوقی مستقل، باقی است. همچنین تفاوت دیگرشان در ساختار سازمانی آنها می باشد. در شرکتهای هلدینگ قدرت به صورت غیر متمرکز اعمال میشود ولی پس از ادغام، قدرت کاملا به صورت متمرکز بر شرکت واحد حاصل ادغام سایر شرکتها، اعمال میگردد.
 
5-ویژگیهای شرکت هلدینگ
شرکتهای مادر، به دو دسته کلی از نظر مشخصات کلی تقسیم میشوند:
نوع اول از شرکتهای مادر، شرکتهای سهامی هستند که علاوه بر عملیات بازرگانی، بخشی از سرمایه خود را صرف خرید سهام در شرکتهای دیگر مینمایند و به آنها شرکت کنترل کننده می گویند.
نوع دوم از شرکتهای مادر، شرکتهای سهامی هستند که تمام سرمایه خود را صرف خرید سهام در شرکتهای دیگر می نمایند و فعالیت بازرگانی ندارند و به آنها شرکت دارنده می گویند.
 
6-مزایا و معایب ایجاد شرکت مادر
بهره مندی از معافیتهای مالیاتی، محفوظ ماندن شخصیت حقوقی شرکتهای تابعه، کاهش ریسک به علت وجود شخصیت حقوقی جداگانه شرکتهای تابعه، امکان رعایت قوانین مختلف در کشورهای دیگر به علت وجود شخصیت حقوقی مستقل شرکتهای تابعه، حذف عملیات پر هزینه انتقال عنوان مالکیت املاک، اگر برخی از عملایت سود کافی نداشته باشند، فقط کافی است شرکت فرعی مربوطه، منحل شود. که به طور خلاصه می توانیم مهمترین مزایای ایجاد شرکت مادر را به مواردی چون کاهش ریسک، کنترل با مالکیت محدود و تفکیک حقوقی مورد عنایت قرار دهیم و از معایب تاسیس و تشکیل این نوع شرکتها می توان به افزایش مالیات به طور نسبی اشاره نمود و نیز سهولت انحلال اجباری شرکتهای تابعه.
 
7-انواع شرکتهای هلدینگ و معرفی انواع روشهای مدیریتی مورد اعمال بر آنها
در مجموع چهار نوع شرکت هلدینگ وجود دارد.
7-1-هلدینگ هایی که از یک شرکت بزرگ ایجاد شده اند مانند هلدینگ ایران خودرو
7-2-هلدینگهای محصولی یعنی همه شرکتهای آن یک نوع محصول تولید میکنند
7-3-هلدینگهای زنجیره تامین یعنی همه شرکتهای آن در راستای نیل به یک هدف مشترک فعالیتهای گوناگون دارند مانند هلدینگهای نفتی از عملیات اکتشاف تا پخش
7-4-هلدینگ مختلط یعنی از شرکتهایی با فعالیتهای مختلف ایجاد شده است
توجه داشته باشید، در شرکتهای مادر دو نوع استراتژی پیگیری میشود، نخست اینکه سهام چه شرکتهایی را جهت کنترل بخرند و دیگر اینکه، از چه نوع روش مدیریتی برای اداره و کنترل شرکت تابعه استفاده نمایند.
توجه داشته باشید سه نوع روش مدیریتی برای اداره و کنترل شرکت تابعه وجود دارد.
روش اول- مدل برنامه ریزی استراتژیک (در این روش، شرکت مادر، نقش طراح اصلی برنامه ها را داشته و مسئولیتهای شرکتهای تابعه را مشخص میکند. در این روش مدیران می بایست دارای اطلاعات کاملی از شرکتهای تابعه باشند زیرا که کمبود دانش، سبب ایجاد خطرات اقتصادی میگردد)
روش دوم- مدل کنترل مالی ( این روش افراطی ترین نوع تفویض اختیار است. شرکت مادر، فقط در نقش یک سهامدار است و کنترل مالی شرکت مادر، به مواردی چون تخصیص سرمایه، تعیین اهداف اقتصادی، ارزیابی کارآیی، مداخله برای اصلاح بازار مالی محدود میشود. و شرکتهای تابعه با آزادی کامل به رقابت با یکدیگر می پردازند)
روش سوم- مدل کنترل استراتژیک (این روش بر پایه فرآیند توافق بر برنامه های اصلی طراحی شده توسط شرکت مادر استوار است. شرکت مادر با تسهیل ارتباطات و ایجاد اشتراک مساعی میان شرکتهای تابعه، به ایجاد ارزش افزوده می پردازد.)
حاصل مقایسه عملی و کاربردی این سه روش این است که، کنترل استراتژیک متداول ترین سبک است . در این مدل شرکتهای تابعه برنامه های خود را براساس استراتژیهای شرکت مادر تنظیم میکنند و شرکت مادر آنها را مورد بازبینی و کنترل قرار میدهد. مطابق این مدل، امور محوله براساس دو وظیفه کلی تنظیم میشوند:
اولا توسعه و رشد شرکت مادر و امور سرمایه گذاری
ثانیا اداره شرکتهای تابعه و تحت پوشش
 
8-نحوه کنترل شرکت مادر بر شرکتهای تابعه 
8-1-کنترل با مالکیت محدود
8-2-کنترل از طریق تعیین هیات مدیره شرکت های تابعه
8-3-کنترل از طریق تعیین بودجه شرکتهای تابعه
8-4-صورتهای مالی تلفیقی
 
9-در تنظیم اساسنامه شرکت مادر یا هلدینگ، چه مواردی می بایست، لحاظ گردد.
شرکت مادر یا هلدینگ می تواند به صورت سهامی عام، سهامی خاص حتی با مسئولیت محدود تنظیم گردد. بنابراین بحث تبدیل شرکت مادر به شرکت سهامی عام یا سایر موارد منتفی است و آنچه ممکن است انجام شود، تبدیل شرکت مادر سهامی خاص به شرکت مادر سهامی عام و موارد اینچنینی است.
در تنظیم پیش نویس اساسنامه شرکت مادر یا هلدینگ می بایست به این موارد عنایت خاصی گردد تا اساسنامه متناسب با شرکت هلدینگ، به انجام رسد.
9-1-نام شرکت
می بایست واژه شرکت مادر تخصصی یا شرکت هلدینگ تصریح گردد.
9-2-هدف از تشکیل شرکت
می بایست به ساماندهی فعالیتهای شرکتهای تابعه و راهبری شرکتهای زیر مجموعه تصریح گردد.
9-3-می بایست در مبحث کلیات اساسنامه، اشاره گردد که:
شرکت دارای شخصیت حقوقی و مستقل بوده و به صورت شرکت سهامی (خاص) یا (عام)، اداره میشود. این شرکت و کلیه شرکتهای تابعه از هر لحاظ استقلال مالی داشته و منحصرا تابع مقررات اساسنامه خود می باشند.
9-4-در بحث موضوع فعالیت و وظایف شرکت می بایست تصریح گردد که:
موضوع فعالیت شرکت عبارت است از مدیریت سهام و سرمایه های شرکتهای تابعه، مدیریت و نظارت بر فعالیتها و انجام کلیه معاملاتی که برای تحقق اهداف شرکت لازم است از طریق شرکتهای زیر مجموعه و یا در صورت لزوم با تصویب مجمع عمومی توسط خود شرکت(منظور در اینجا نقش شرکت مادر است و حضورش در مجامع شرکتهای تابعه)
9-5-اعضای هیات مدیره شرکت مادر و شرکتهای تابعه حق پذیرش هیچ سمتی را به صورت موظف یا غیرموظف، در شرکتهای مادر و شرکتهای زیرمجموعه آنها ندارند.
9-6-در بخش وظایف هیات مدیره شرکت مادر می بایست این موارد ملحوظ گردد:
تصویب آیین نامه های مالی، معاملاتی و استخدامی شرکتهای تابعه
رسیدگی و اتخاذ تصمیم نسبت به گزارش سالانه صورتهای مالی و بودجه شرکتهای تابعه
تعیین نمایندگان تام الاختیار برای شرکت در مجمع عمومی شرکتهای تابعه
تعیین اعضای هیات مدیره شرکتهای تابعه
مدیر عامل شرکتهای تابعه از بین اعضای هیات مدیره یا خارج از آن توسط هیات مدیره شرکتهای تابعه انتخاب میشود
اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شرکتهای تابعه با حکم رئیس هیات مدیره شرکت منصوب میشوند.
تعیین بازرس شرکتهای تابعه
انجام حسابرسی داخلی نسبت به عملیات و معاملات و مخارج شرکت و بازرسی در کلیه امور شرکت و شرکتهای تابعه. این وظیفه نباید در امور اجرایی جاری شرکت مادر و شرکتهای تابعه خللی ایجاد نماید.
بررسی و اتخاذ تصمیم نسبت به هر نوع مشارکت و سرمایه گذاری توسط شرکتهای تابعه
تدوین و پیشنهاد ضوابط سرمایه گذاری برای شرکتهای تابعه
طراحی و ارائه برنامه آموزشی در جهت تربیت و ارتقای کادر مدیریت در شرکتهای تابعه
تصویب سیاستها و خط مشی های شرکتهای تابعه در چارچوب مصوبات مجمع عمومی
بررسی و پیشنهاد اصلاح یا تغییر مواد اساسنامه یا انحلال شرکتهای تابعه
بررسی و تصویب ساختار کلان شرکتهای تابعه و برنامه های جذب نیروهای انسانی شرکتهای تابعه
هیات مدیره موظف است یک نسخه از صورتهای مالی شرکت و صورتهای مالی تلفیقی شرکت و شرکتهای تابعه و گزارش هیات مدیره را در مهلت مقرر به منظور رسیدگی و اظهارنظر برای بازرس (حسابرس) شرکت ارسال نماید.
9-7-در بخش وظایف مدیر عامل می بایست این بند لحاظ گردد:
اعطای وکالت نامه برای واگذاری شرکتهای زیرمجموعه مشمول واگذاری به سازمان خصوصی سازی در چارچوب مصوب مجمع عمومی (اگر شرکت دولتی باشد)
9-8-در بخش سایر مقررات می بایست این بند لحاظ گردد:
این شرکت و شرکتهای زیرمجموعه از نظر سیاستها، برنامه ها و فعالیتهای توسعه و بهره برداری تابع ضوابط و مقررات وزارت نیرو خواهند بود.
9-9-در اساسنامه می بایست تعریف شرکت تابعه نیز منظور گردد:
منظور از شرکت زیر مجموعه، شرکتی است که سهام آن به هر میزان متعلق به شرکت مادر باشد. شرکت زیر مجموعه ای که بیش از 50 درصد سهام آن متعلق به شرکت مادر باشد شرکت تابعه نامیده میشود.
9-10-در خاتمه اساسنامه می بایست پیوستی به صورت لیستی حاوی مشخصات ذیل الذکر از تمام شرکتهای تابعه منضم به اساسنامه گردد.
ردیف نام شرکت مرکز شرکت سرمایه شرکت حوزه فعالیت شرکت
 
10-نحوه حسابداری شرکتهای هلدینگ
دارای واحدی بنام تمرکز حسابها هستند که سایر شرکتهای تابعه را از نظر بودجه و میزان نقدینگی کنترل مینماید ضمن اینکه حسابهای اصلی و مادر همیشه نزد شرکتهای تابعه است و ابتدا ورودیها به حساب اصلی وارد شده و تخصیص براساس برنامه و بودجه فیمابین صورت میگیرد.
 
11-نحوه ورود شرکت مادر در سازمان بورس و اوراق بهادار
11-1-حداقل سرمایه لازم برای تشکیل شرکت مادر از نوع سهامی خاص پنجاه میلیارد ریال و از نوع سهامی عام یکصد میلیارد ریال است.
11-2-تقاضای مجوز تاسیس شرکت مادر به معاونت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس ارسال میشود.
11-3-سازمان در مرحله بعد نامه ای مبنی بر اجازه تاسیس شرکت مادر و ثبت نزد مرجع ثبت شرکتها صادر مینماید.
11-4-پس از ثبت نهاد مالی در ثبت شرکتها، شرکت ثبت شده مدارک لازم را جهت ثبت نزد سازمان بورس ارائه مینماید و در صورت احراز شرایط مجوز فعالیت، مجوز فعالیت برای شرکت صادر میگردد.
 
12-در خصوص شرکتهای تابعه توجه به چه نکات کاربردی موجب سودآوری بیشتر میگردد
12-1-کاهش تعداد اعضای هیات مدیره از 5 به سه
12-2-کاهش تعداد اعضای هیات مدیره موظف به یک نفر
12-3-انتخاب اعضای هیات مدیره غیر موظف با تخصص مرتبط
12-4-به کارگیری ترکیب مناسب در انتخاب اعضای هیات مدیره
12-5-تداوم و تاکید بر استقرار سیستم مدیریت کیفیت تعالی سازمانی
http://www.sabt24.com/

 

  دستگاه برش لیزری لوح نوری LED
ارسال کننده: novinmarketing - 25-10-2016، 06:29 PM - بدون پاسخ

از نور LED به طور گسترده ای، چه در مصارف روزانه و چه در تبلیغات استفاده می شود، از همین رو فرایند برش لوح نوری LED نیز اهمیت پیدا می کند. دستگاه های برش لیزری لوح نوری LED نیز به دستیار حتمی شما در این فرایند تبدیل خواهند شد.
لوح نور LED
دستگاه برش لیزری لوح نوری SF1325G LED، برای پروژه های پردازش برش مثل تبلیغات چشمک زن، تابلو اعلانات، صفحات نمایش فروش (sales) و غیره بسیار مناسب است. لوح های نوری توسط لیزر LED  برش داده می شوند. نتیجه برشهای لیزری، دقیق و لبه های صاف است بدون اینکه نیازی به پردازش دوباره باشد. مزایای استفاده از این دستگاه در بخش پلاستیک و فن آوری های تبلیغاتی مسلم و غیز قابل انکار است.
دستگاه برش لیزری LED 1325g
نور LED در مقایسه با لامپ های معمولی عمر طولانی تری دارد و همچنین کارآمد تر نیز هست. بنابراین دستگاه برش لیزری لوح نوری SF1325G LED ضروری خواهد بود.
http://sadralaser.com/

 

  پیش گرمکن ها در دیگ بخار
ارسال کننده: novinmarketing - 25-10-2016، 04:48 PM - بدون پاسخ

پیش گرمکن ها وسایلی می باشند که برای استفاده بیشتر از گرمای محصولات احتراق که در غیر این صورت گرما تلف می شود .با پمپ کردن آب تغذیه دیگ بخار در لوله هایی که در مسیر مستقیم عبور گاز خروجی به دود کش مستقر شده اند از اتلاف گرما پیشگیری می کند .چون پیش گرمکن ها بین پمپ تغذیه و دیگ قرار گرفته اند فشار آب ازفشار دیگ بخار کمی بیشتر شده و می توان آن را تا دمای بسیار بیشتری نسبت به زمانیکه آب تغذیه در فشاری نزدیک به فشار اتمسفر گرم می شود گرم کنیم. 
پیش از این پیش گرمکن ها در تمام ساختمان دیگهای چدنی عملا به کار گرفته میشد زیرا مقاومت چدن در برابر خوردگی بهتر از مقاومت فولاد می باشد .این نوع پیش گرمکن برای فشارهای کم و متوسط هنوز هم مناسب است ولی چدن تحت فشارهای بالایی که امروزه متداول است قابل اعتماد نمیباشد بنابراین در دیگ بخار فشار بالا از لوله های فولادی استفاده می کنندو هوا زداهای مختلفی برای آزاد سازی آب تغذیه از هوا و دیگر گازهای خورنده و غیرقابل تقطیر قبل از ورود به پیش گرمکن ها در دیگ نصب می کنند. لوله ها بایستی از سمت جداره های خارجی عاری از دود نگهداری شود و این کار بادمنده هایی شبیه به دمنده های مورد استفاده در دیگ واتر تیوپ انجام می گیرد. 
برای افزایش سطح جذب گرما پیش گرمکن ها مجهز به پره های مار پیچی بوده و لوله ها درون صفحه ای فولادی که از ناحیه سر پرچ می شوند و دریچه تمیز کاری نیز دارند قرار دارند. 
پیش گرمکن ها مقاومت قابل ملاحظه ای در مقابل عبور گاز خروجی به وجود می اورند بنابراین در صورت استفاده از آنها باید نوعی مکش مکانیکی ایجاد کنیم ، آنها علاوه بر هزینه اولیه نصب،نیاز به هزینه های هنگفت برای نگه داری و تمیز کاری و تعمیر دارند، از جهتی دیگر پیش گرمکن ها ممکن است در صرفه جوئی در مصرف سوخت نیز تاثیر داشته باشند چون با پیش گرم کردن تا دمای 50 در جه فارنهایت مصرف سوخت در حدود 5 در صد کاهش می یابد .آنها بازده دیگ را هنگامی بیشتر افزایش می دهند که دیگ با بیش از ظرفیت معمول کار می کند .دما های بالاتر از آب تغذیه باعث می شود تا تنشهای دیگ رو به نزول برود. 
پیش گرم کردن هوای احتراق 
هوای احتراق ممکن است به صورتی دیگر پیش گرم شود در این صورت قبل از ورود به کوره دیگ ازمیان لوله های نصب شده در بین راه دیگ ، به دود کش عبور کند و در نتیجه مقداری از گرما که در غیر این صورت هدر میرفت مورد استفاده قرار بگیرد.پیش گرم کردن هوای احتراق فایده های بسیار زیادی دارد .بهبود احتراق ، بازده و ظرفیت افزایش می یابد و سوختهای نامرغوب تر را می توان به طور موفقیت آمیزی مصرف کرد .تغذیه هوای گرم تر دمای کوره را افزایش می دهد ، در نتیجه بازده احتراق بیشتر شده و انتقال حرارت به سطح گرمایی دیگ صعود خواهد کرد.
http://sarma-garma.com/

 

  مدارک مورد نیاز برای ثبت برند در ایران :
ارسال کننده: novinmarketing - 25-10-2016، 04:09 PM - بدون پاسخ

1- تسلیم اظهارنامه علامت تنها از طریق فایل الکترونیکی امکان پذیر بوده
 
2- مدارك مثبت هويت متقاضي؛
 
الف) اشخاص حقیقی: کپی شناسنامه و کپی کارت ملی
 
ب) اشخاص حقوقی: آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء
 
3- مدارك نماينده قانونی: درصورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی (وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و...) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد.
 
4- 10نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی حداکثر درابعاد 10×10 سانتی متر
 
5- درصورت سه بعدی بودن بودن علامت ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دوبعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و درمجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.
 
6- ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط به عنوان مثال جواز اعلامیه تأسیس از صنایع یا پروانه بهره برداری صنایع یا پروانه ساخت وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی یا پروانه کسب و ...
 
7- استفاده از حق تقدم: درصورتی که متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج ازکشوراز مزایای حق تقدم (حداکثر6ماه) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف15روز از آن تاریخ تسلیم کنند.
 
8- نسخه ای ازضوابط و شرایط استفاده ازعلامت جمعی و تاییدیه مقام صلاحیت دار شناختــه خواهــد شـد کـه آن را در اداره مالـکیت صنعتـی به ثبت رسانـده باشد. که در این صورت چنانچه شخص دیگر از آن نام و نشان تجاری یا مشابه آن درخصوص کالای مورد نظر استفاده نماید تحت تعقیب کیفـری و حقوقـی قرار خواهـد گـرفت.
مدارک مورد نیاز برای ثبت بین امللی (ثبت مادرید) :
 
1) نامه درخواست جهت ثبت بين المللي علامت خطاب به اداره ثبت علائم تجاري با درج اسامي كشورهاي مورد نظر
 
2)معرفي نامه برروي سربرگ شركت همراه با امضاء مديران و دارندگان حق امضاء همراه با مهرشركت (اشخاص حقوقي) و درصورت مراجعه وكيل رسمي ارائه وكالتنامه دادگستري
 
3)كپي مصدق شناسنامه و كارت ملي مديران و دارندگان حق امضاء شركت و روزنامه تاسيس و آخرين تغييرات شركت (اشخاص حقوقي) و ارائه كپي مصدق شناسنامه و كارت ملي (اشخاص حقيقي) و در صورت مراجعه وكيل رسمي ارائه وكالتنامه دادگستري .
 
4)اظهارنامه يا اصل گواهي ثبت علامت تجاري درايران جهت رؤيت و كپي آن جهت ضبط در پرونده يا ارائه كپي مصدق گواهي ثبت علامت تجاري
 
5)تكميل فرم مخصوص لاتين پس ازمشخص شدن كشورهاي موردنظرمتقاضي
 
6)برگه محاسبه هزينه ها همراه با مهر و امضاء متقاضي (Fee Calculation)
 
7)رسيد مربوط به پرداخت هزينه بررسي اظهارنامه ثبت بين المللي
http://samansabt.com/

 

  لزوم ایمنی در آزمایشگاه های نانو
ارسال کننده: novinmarketing - 25-10-2016، 01:36 PM - بدون پاسخ

نانوذرات، به دليل اندازه كوچك و سطح زياد، واكنش پذيري بسيار زيادي از خود نشان مي دهند. این خصوصیت باعث تولید ذرات نانو به اشكال پودر، اسپري و پوشش شده است كه كاربرد هاي زيادي در بخش‌هاي مختلف از جمله صنایع اتومبيل، راكت هاي تنيس، عينك هاي آفتابي ضدخش، پارچه هاي ضد لك، پنجره هاي خود تميزكن و صفحات خورشيدي و غیره دارد.

در مقياس نانو، خصوصيات مواد دستخوش تغييرات بسياري مي شود .به تبع اين تغييرات، پيش بيني، شناسايي، ارزيابي و كنترل ريسك هاي بهداشتي، ايمني و زيست محيطي ناشي از نانومواد نيز با چالش مواجه مي شود. از مشكلات کاربرد نانو می توان تاثیرات سميت نانو ذرات و تماس شغلي را نام برد.

تماس با تركيبات نانو به احتمال زياد از طريق استنشاق و احتمالاً از طريق پوست يا گوارش انجام مي شود. مطالعات زيادي نشان داده است كه ذرات نانو قادرند از ريه ها به داخل جريان خون عبوركرده و در ساير ارگان هاي بدن انتشار يابند. مطالعات روي چندين نوع از حيوانات، حاكي از آن است كه تماس با تركيبات نانو می‌تواند موجب تغييرات پاتولوژيكي ريه از جمله سر طان‌ها، التهاب، فيبروز و مشكلات تنفسي شود .خطر ديگر ، ناشي از حريق يا انفجار حاصل از فعاليت كاتاليستي مواد نانو مي باشد ولي تاكنون كنترل خطرات انفجار يا حريق ثبت نشده است.

هر چند توليد ذرات نانو به طور خاصي در سيستم هاي بسته انجام می‌شود، اما خطر تماس با آنها به انواع كنترل‌هاي موجود در محل بستگي دارد.

افرادي كه در زمينه تجارت مواد نانو شاغل هستند يا فعاليت هايي مرتبط، با ريسك بالاي تماس با ذرات نانو روبرو هستند. فعالیت هایی شامل حمل ونقل، نظافت، نگهداري روتين وسايل، مرتب كردن، ذخيره داخل مخازن وتوزيع كننده‌ها، همچنين مصرف كنندگان مي باشند.

تحقيق اوليه در مورد مفاهيم و معاني ايمني و بهداشت شغلي نانوتكنولوژي نشان مي دهد كه اين تكنولوژي نيازمند توجه و تحقيق بيشتري دارد بويژه وجود نانوذرات در آلاينده هاي هواي محيط كار كه مي تواند سلامتي كارگران را تحت الشعاع قرار دهد.

استانداردهاي ايمني و كيفي از مهمترين زيرساخت‌هاي تجاري‌سازي محصولات فناوري نانو هستند که با رعایت آنها به عنوان مثال می‌توان در بخش كشاورزي، به نتايج مطلوبي از جمله تضمين امنيت غذايي و توسعه كشاورزي پايدار و سازگار با محيط زيست دست يافت .

اگرچه هنوز استانداردها و راهنماهاي ويژه اي براي ارزيابي و كنترل ريسك هاي مذكور وجود ندارد، ليكن تحقيقات اوليه نشان مي دهند روش هاي كنترلي مورد استفاده براي آزمايشگاه ها يا كنترل آئروسل ها، براي كنترل ريسك هاي بهداشتي و ايمني نانومواد موثر خواهند بود.
http://www.icsiran.com/

 

  لزوم ایمنی در آزمایشگاه های نانو
ارسال کننده: novinmarketing - 25-10-2016، 11:07 AM - بدون پاسخ

نانوذرات، به دليل اندازه كوچك و سطح زياد، واكنش پذيري بسيار زيادي از خود نشان مي دهند. این خصوصیت باعث تولید ذرات نانو به اشكال پودر، اسپري و پوشش شده است كه كاربرد هاي زيادي در بخش‌هاي مختلف از جمله صنایع اتومبيل، راكت هاي تنيس، عينك هاي آفتابي ضدخش، پارچه هاي ضد لك، پنجره هاي خود تميزكن و صفحات خورشيدي و غیره دارد.

در مقياس نانو، خصوصيات مواد دستخوش تغييرات بسياري مي شود .به تبع اين تغييرات، پيش بيني، شناسايي، ارزيابي و كنترل ريسك هاي بهداشتي، ايمني و زيست محيطي ناشي از نانومواد نيز با چالش مواجه مي شود. از مشكلات کاربرد نانو می توان تاثیرات سميت نانو ذرات و تماس شغلي را نام برد.

تماس با تركيبات نانو به احتمال زياد از طريق استنشاق و احتمالاً از طريق پوست يا گوارش انجام مي شود. مطالعات زيادي نشان داده است كه ذرات نانو قادرند از ريه ها به داخل جريان خون عبوركرده و در ساير ارگان هاي بدن انتشار يابند. مطالعات روي چندين نوع از حيوانات، حاكي از آن است كه تماس با تركيبات نانو می‌تواند موجب تغييرات پاتولوژيكي ريه از جمله سر طان‌ها، التهاب، فيبروز و مشكلات تنفسي شود .خطر ديگر ، ناشي از حريق يا انفجار حاصل از فعاليت كاتاليستي مواد نانو مي باشد ولي تاكنون كنترل خطرات انفجار يا حريق ثبت نشده است.

هر چند توليد ذرات نانو به طور خاصي در سيستم هاي بسته انجام می‌شود، اما خطر تماس با آنها به انواع كنترل‌هاي موجود در محل بستگي دارد.

افرادي كه در زمينه تجارت مواد نانو شاغل هستند يا فعاليت هايي مرتبط، با ريسك بالاي تماس با ذرات نانو روبرو هستند. فعالیت هایی شامل حمل ونقل، نظافت، نگهداري روتين وسايل، مرتب كردن، ذخيره داخل مخازن وتوزيع كننده‌ها، همچنين مصرف كنندگان مي باشند.

تحقيق اوليه در مورد مفاهيم و معاني ايمني و بهداشت شغلي نانوتكنولوژي نشان مي دهد كه اين تكنولوژي نيازمند توجه و تحقيق بيشتري دارد بويژه وجود نانوذرات در آلاينده هاي هواي محيط كار كه مي تواند سلامتي كارگران را تحت الشعاع قرار دهد.

استانداردهاي ايمني و كيفي از مهمترين زيرساخت‌هاي تجاري‌سازي محصولات فناوري نانو هستند که با رعایت آنها به عنوان مثال می‌توان در بخش كشاورزي، به نتايج مطلوبي از جمله تضمين امنيت غذايي و توسعه كشاورزي پايدار و سازگار با محيط زيست دست يافت .

اگرچه هنوز استانداردها و راهنماهاي ويژه اي براي ارزيابي و كنترل ريسك هاي مذكور وجود ندارد، ليكن تحقيقات اوليه نشان مي دهند روش هاي كنترلي مورد استفاده براي آزمايشگاه ها يا كنترل آئروسل ها، براي كنترل ريسك هاي بهداشتي و ايمني نانومواد موثر خواهند بود.
http://www.icsiran.com/

 

  از هدایای تبلیغاتی چگونه استفاده می شود؟
ارسال کننده: novinmarketing - 24-10-2016، 03:42 PM - بدون پاسخ

تحقیقات BPMA  در سال 2012 در رابطه با تاثیر انتخاب کالا

بهترین نوع برای یک هدایای  تبلیغاتی موثر این است که طوری باشد که برای گیرنده هم مفید باشد و هم برند شما را در آینده بهتر به یاد بیاورد.

از هدایای تبلیغاتی چگونه استفاده می شود؟
اصلی ترین دلیل برای استفاده از هدایای تبلیغاتی این است که در به رسمیت شناختن برند شما کمک کند.
با این حال، مدیران بازاریابی و تبلیغات می گویند که آنها اغلب از کالاهای مارک دار در فروش محصولات و اطلاعیه فراخوان ها نیز استفاده می کنند.
به هر منظوری که تصمیم به استفاده از محصولات تبلیغاتی در کمپین تبلیغاتی خود دارید، مطمئن باشید که اینکار قطعا و به احتمال زیاد در اطلاع رسانی در مورد برندتان و افزایش فروش شرکت تان کمک زیادی می کند.

 

  هدف از ثبت علامت (ثبت برند، ثبت لوگو، ثبت آرم تجاری، ثبت اسم) چیست؟
ارسال کننده: novinmarketing - 24-10-2016، 11:34 AM - بدون پاسخ

علامت تجاری از طریق حصول اطمینان از حقوق انحصاری برای شناختن کالاها و خدمات یا اجازه دادن به دیگران مبنی بر استفاده از آن در صورت پرداخت مبلغ، صاحب اثر را محافظت می‌کند. مدت زمان این حفاظت متفاوت است ولی آرم تجاری قابلیت تمدید شدن نامحدود توسط پرداخت مبلغ مربوطه را دارد. محافظت آرم تجاری توسط مراجع قانونی که در اکثر نظام‌ها اجازه متوقف کردن تخلف در این زمینه را دارند، تایید می‌شود. از دیدگاه وسیع‌تر، علائم تجاری با رسمیت بخشیدن و دادن سود اقتصادی به صاحبان آنها، در سطح جهانی سرمایه‌گذاری می‌کنند و این ابتکار را ترویج می‌دهند. حفاظت علائم تجاری همچنین مانع تلاش‌های رقبای غیرمنصف، مثل متقلبان،‌ برای استفاده از علائم مشخص به منظور فروش محصولات و ارائه خدمات نامرغوب یا متفاوت می‌شوند. این نظام، آگاهی و امکان سرمایه‌گذاری جهت تولید و فروش کالاها و خدمات را در منصفانه‌ترین شرایط ممکن به مردم می‌دهد و از این راه تجارت بین‌المللی را تسهیل می‌کند.

http://www.sabt24.com/

 

  روش ثبت شعبه شرکت خارجی در ایران
ارسال کننده: novinmarketing - 22-10-2016، 12:44 PM - بدون پاسخ

یک شرکت خارجی که در یک کشور خارجی به ثبت رسیده، می تواند در ایران دارای شعبه باشد. 

این شعبه فقط در تهران تاسیس می گردد. برای ثبت بایستی مدارک زیر را به اداره ثبت شرکتها ارائه دهد.(ماده4 قانون ثبت شرکتها) 

نسخه مصدق تصویب مجمع عمومی فوق العاده و یا هیئت مدیره و در صورت تفویض اختیار به هیئت مدیره در مورد تاسیس شعبه در اساسنامه مبنی بر تاسیس شعبه در تهران 
داشتن قرار داد با یکی از وزارتخانه یا نهادهای انقلابی و یا اجازه از یکی از وزارتخانه ها. 
نسخه مصدق اساسنامه شرکت 
نسخه مصدق اظهار نامه شرکت 
وکالتنامه مبنی بر تعیین نماینده عمده و اختیارات تفویض شده به آن. 
کلیه مدارک بایستی به زبان فارسی ترجمه شده باشد و به تائید رسمی مترجمان وزارت دادگستری رسیده باشد مدارک فوق وسیله رئیس اداره به کارشناس ارجاع می شود کارشناس پس از بررسی کامل جهت پرداخت هزینه حق الثبت به حسابداری ارسال می دارد و حسابداری طبق قانون هزینه مربوط را اخذ می نماید، سپس کارشناس دستور ثبت آن را صادر می نماید. پس از ثبت و تهیه شدن آگهی های تاسیس شعبه به امضای رئیس اداره رسیده و پس از اخذ هزینه مربوطه به روزنامه های کثیر الانتشار ارسال و یک نسخه آگهی تاسیس جهت درج در روزنامه رسمی به ذینفع داده می شود. 
 
http://www.sabt24.com/